Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 07.04.2014, 06:13
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
neden zavalli insanlarin kafasina özerklik falan koyarak karistiriyorsunuz?
bütün avrupa birlesirken bizlerde puzzle gibi bölgeleremi ayrilalim?
ona kalirsa bizim yasadigimiz topraklardada yunanlar yasamis, yarisina onlara geri verelim? onlarin heryerde izi var, evleri var izbirakmislar bu topraklarda.derinleri desersek herkes biryerlerden geliyor, yada biryerlere gitmis.
ASIL su insanlarin icat ettigi SINIRLARi kaldirmak varken -dünya hepimizin- daha insanlar bölünmek, kapsüllesmek istemesi cok mantikli degil bence. bilhassa güneydogudaki insanlarin egitim seviyesi maalesef düsük oldugu icin ordaki insanlari kandirmak daha kolay.
daha yenice komunist partiden birisini sectiler belki halkin 90% komunist nedir bilmiyor vee türkler ortaasyadan bu günki türkiyeye gelirken iki gruba ayrilarak gelmisler, bir kuzeyden, orta avrupaya kadar (simdiki bulgaristan,arnavutlarda yasayan ama zamanla hiristiyanlastirilmis cogu ) ve güneydende afganistan,kuzey iran,irak,suriye üzerinden türkiyeye yerlesmisler.
bu böyle olunca ilk türkler ve en eski türkler güneydoguda yasiyor ama insanlara ne anlatirsaniz maalesef bilgisi olmayinca ona inanir. ne demis atalarimiz birisine 40 gün deli dersen deli 40 gün atilli dersen akilli olur. ordaki türklerede kürt diye diye kürt olduklarina inandiriyorsunuz.vardir kürdüde,suraniside,ermeniside arabida ama sadece kürt bölgesi ilan etmek cok yanlis, görüldügü gibi kimsede kürtlügünede karismiyor. hatta suan ben türklerin azinlik hale geldigine inaniyorum. tv deki dizilere falan bakinca hep güneydogu diyalekti var konusmalarda. ama bu ülkede sadece güneydogu dialekti yok. anadolu diyalektine hic yer verilmiyor.
birde: zenginlik uzun bir konu bir gün onu detayli anlatirim. evet cinde,bangladeste tanesi 10 cent den pantolon vs ürettirecek kadar vicdansiz olunca zenginde olmak kolay. bizim kültürümüzde vicdanin önemi büyük. tabi kara koyunlar heryerde var, iyi ve kötü insanlarinda her kültürde olabilecegi kadar ama söyle bir oyun parkina varin ve cevrenizdeki insanlara bakin. bir alman cocuguna bir seker verin (tabi semtine bakar) anne baba tesekkür yerine daha sizinle kavga eder neden benim cocuguma böyle birsey verirsiniz bana sormadan derken bir yabanci genelde güneyli bir ailede gülerek tesekkür eder. bilmem anlatabilldimmi nereye konuyu getirmek istedigimi.
ben kitap yazmaya gelmedim ...
insan zaman la gelismesi lazim ...
1,5 / 4,3 pro Kopf Frau ...

wir Türken
...ich denke wir sollten die Grenzen so schnell wie möglich schließen .

Özerklik JA ...

wenn wir überhaupt ein vereinigtes Türkiye sehen wollen ...