Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.02.2015, 11:07
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Beyazguel60 Beitrag anzeigen

Nachtrag.

Ich weiß, du lernst nicht mit Lesen des Forums Türkisch.

Selam Beyaz,

hayir, türkce mi burda ögrenmiyorum, "sadece yazida , türkce mi gelistiriyorum".

diger konulardaki özete gelecek olursak, evet, illaki insanlar konusacaklar, ve hatta tartisabilecekler !

ben konusma taraftariyim, ve konusmanin edep ve adaplarinin uygulanmasindan yanayim.

nasil ki sen burda ki insanlarin türkcesinin iyi olmadigini yazabiliyorsan, diger insanlarinda senin hatani söylediginde dinlemesini ve anlamasini bileceksin.

algilama asamasinda karsi tarafi rencide etmeyeceksin ki , dialog baslamadan bitmesin.

cünki board daki sorun , anlasilmamak degil, konusma ve dialog adabindan neyazikki genellikle uzak ta kalmak, veya yetisme ortaminin verdigi edepsizliklerden dolayi, karsilikli küfür le biten sohbetler !

sorun insanin edepsizligi ve adab in yoklugundan ibaret.

simdi benim kendi özelestirime gelecek olursak, tabiiki bende imla hatalari yaiyorumdur, bilerek veya bilmeyerek , kelimeleri yanlis kullaniyorumdur.

cümlenin yanlis kurulmamasi takdirinde , anlamin degismeyecegini düsünüyorum.

yazmak sadece bir kac kelimeyi bir araya getirmekle olmuyor.

Yazmanin en önemli kismi, kelimelere verdigin manadan ve insana verecegin , güzel etkiden ibaret oldugunu düsünüyorum !

Bu yüzden ben kendi dilim olan Türkce yi , en azindan almanca kadar iyi kullanmayi yegliyorum.

bu nedenle kesinlikle türkcemin iyi olmadigini düsündügümden, burda bazan sokak türkcesi seviyesinde , sizlerle sohbet etmeye birseyler paylasmaya calisiyorum.

ve ümid ediyorum ki, kelimelerimle ve cümlelerimle sizlere kötü örnek olmuyorum.

yanlis anlasilmalarin özrü olur , ama kötü örnegin , tamiri olmaz !

bu neden le, ben senin almanca yazmand abir sakinca görmüyorum, belkide sen almanca kendini daha iyi ifade ediyorsundur !

selam ve selametle

salih

Geändert von 1978salih (16.02.2015 um 11:09 Uhr).