Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 10.02.2015, 09:20
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Anlayis, Sevgi ve Kardeslik !!

Kolay olan GÜL ü sevmek , cünki bir ismi, bir cismi ve birde tarihten gelen degeri var.

Gül dersin, güzel derim.
Gül dersin, narin derim.
Gül dersin, bahar derim.

belkide hic görmemisindir, güvenirsin gülün sifatlarina, ve gül e deger verirsin belkide seversin.

Sevgi diyorum, anlamak istemiyorsun.
Kardeslik diyorum, bilmek istemiyorsun.
Baris diyorum, deger bile vermiyorsun.

.... ve geciyorsun bir köseye cigliklar atiyorsun , kiriliyorsun, inciliyorsun belkide anlasilmiyorsun diye kiziyorsun.

Degerli arkadaslar, sizlerin degerince sizlere yaklasmiyorum, insan oldugunuz icin sizlerle sohbet ediyorum.
Cünki insan denildiginde, ben Güzel , narin , sevgidolu , kardesler arkadaslar ve dostlar edinmek istiyorum.

Her insanin degerleri ve özelleri vardir.

Insan vardir para sever, insan vardir mal mülk sever, insan vardir kadin erkek sever..... ve insan vardir hepsini sever.

Ben herseyden önce insanlari seviyorum, diger saydiklarima gerektigince deger vermeye calisiyorum.

Insanlarin kendi aralarindaki, anlayis yetersizligi sonucu, önyargiya dayanan gecmisteki yapilmis hatalar neticesi , bu cekememezsizlik bu kaygisizlik ve kardes düsmanligi , inanin benim kücük aklim almiyor.

Ben herseye ragmen hepinize inaniyorum, hepinizin kisiligine deger veriyorum ve hatta seviyorum.

Benim beklentim, ayni dili paylasan insanlarin, anlasabilmeleri !

Anlasabilmenin ilk kaidesi, DINLEMEK tir !

önce dinleyelim, anlayalim ve sonra da düsünelim.

en sonunda tartismaya karar vermeyelim, :-)

en sonunda bir dialog kurmaya calisalim. sabirli olalim. Karsi tarafa her zaman deger verdigimizi gösterelim ve söyleyelim.

eger karsi taraf israrla olumsuz davraniyorsa, bence fazla enerji kaybetmektense , arkdasliga veya dialoga bir son verelim.

ben her zaman anlayisli insanlarin anlayisina inaniyorum.

özetle, hepinizi seviyorum !!

salih

Geändert von 1978salih (10.02.2015 um 13:12 Uhr).