Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 22.03.2007, 02:29
Benutzerbild von tweet25
tweet25 tweet25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Naneyi Fazla Dogramissin Salataya

2:152 Öyleyse Beni anın ki, Ben de sizi anayım; Bana şükredin ve Beni inkar etmeyin.

2:165 Ama hâlâ Allah"a rakip gördükleri varlıklara inanmayı tercih eden ve onları (yalnızca) Allah"a özgü (olması gereken) bir sevgi ile seven insanlar var: Halbuki imana ermiş olanlar, Allah"ı başka her şeyden daha çok severler. Zulüm yapmaya şartlanmış olanlar, (Kıyamet Günü) azaba uğratıldıkları zaman görecekleri gibi, bütün kudretin yalnızca Allah"a ait olduğunu ve Allah"ın cezalandırmada ne çetin olduğunu da keşke görselerdi!
2:166 (O Gün, haksız yere) kutsananlar, kendilerine tâbi olanları tanımazlıktan gelecekler ve onlara tâbi olanlar, bütün ümitleri paramparça olmuş bir şekilde (kendilerini bekleyen) azabı çekeceklerdir!
2:167 Ve o tâbi olanlar, "(Hayatta) ikinci bir fırsat yakalasaydık da onların bizi tanımazlıktan geldiği gibi biz de onları görmezden gelip reddetseydik!" diyecekler. Böylece, Allah yapıp-ettiklerini onlara acı bir pişmanlık (duygusu) tattırarak gösterecektir; ve onlar ateşten çıkarılmayacaklardır.

Tweety