Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 30.08.2006, 12:41
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard peren seni zaten digerlerini

aptal yerine koyuyor. satirlari tam okumamissin herhalde. okumussanda anlamamissin gibi.

birincisi bati anlayisini zihniyetini baskalarina özellikle müslümanlara doktrine edilmesine karsiyim. batinin kendi dinsizligini müslümanlara asina etmeye karsiyim. bati ölcülerine göre özgürlügün belirlenmesine karsiyim.

bir ihtilalin sonucu olarak birtakim kadinlar iranda örtünmeye zorlanirken örtünmenin kendisini elestiren malzeme bulup inancli insanlari aptal, peygamberini sarlatan diye sifatlayanlara karsiyim.

avrupa bunun aksini yapmada geri kalmiyor. avrupada özgürlügünü yasayamayanlarin yitirilmis özgürlükleri mevzuu edilmiyor.

benim derdim onlara öyle bunlara niye ayni, degil. ama ben peygamberime, dinime, ümmet-i muhammede öyle belesce sövdürmem. onlara küfr ettirmem. hakaret ettirmem.

senin inancsizligin beni ilgilendirmez. perenin inanciszligida almanca tabiri geht mir am ... vorbei. ama bana kurani ögretmeye kalkinca gülünc tefsirlerle degerlerime dil uzatirsa hic eyvallahim yoktur. haddini bildiririm.

gazelden bol bol okur peren. bu bilgisiz bir insanin okumasidir. tefsirlerinde de bol keseden atip duruyor.