Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 01.04.2013, 13:30
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von sive Beitrag anzeigen
Acikcasi filmin ilk ciktigi dönemler de ,Hürrem `in hayatini iceren 600 sayfalik bir roman
okudum, ve roman da yer alan ve yasanan konular diziden cok farkli.O yüzden diziyide izlemiyorum.O döneme ait bir cok roman okudum z.b. " Nurbanu" Selim`in esi ve Selim`inde Kanuni `nin gercek oglu oldugu tartisilir. "Kiraze" bu romanlar sadece o dönemde yasanmis Ask`lari degil , yüzlerce kaynaktan yararlanarak tarihsel gercekleri bir arada bulusturmustur.Benim en cok ilgimi ceken, o dönemdeki Padisahlar veya Sultanlar neden disari ülkelerden yahudi,hiristiyan ve kimsesiz kadin larli kendilerine es görmüslerdir?
O yüzden TR. de bir cok kisilerin gercek soylarinda gercek Türklük yoktur sanirim.

Acikcasi ben bunlari anladigim vede okudugum romanlardan ve bir kac kitaptan yola cikarak yazdim..
en güzelini sen yapiyorsun sive,
okuyarak en dogru bilgileri edinirsin, ama gercekleri ögrenmek istiyorsan tarih kitaplarindan okuyacaksin.

senin merak ettigin konu yabanci gelinlerin cok nedenleri var ama ben burada bir tanesini söyliyeyim.
osmanli'da irkcilik yoktu. osmanli türkcü degildi!!! osmanli kürtcü degildi!!!

osmanli türkcü ve kürtcü hareketlirini istemiyordu.

onun icin bizde bu irk ayrimindan dönüp gercek ecdadimizin bize öngördügü sisteme dönmemiz gerekiyor.