Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.12.2003, 15:01
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard KÖLELIK ISLAMIYET"in bir parcasi!!!!!!

Bunu da kendin yazilarinla belirliyorsun!
Tesekürler!
&gt&gt&gt
Kölelik sistemini sanki İslamiyet kurmuş gibi, bazıları çala-kalem dinimizi kötülüyorlar. Halbuki İslamiyet, söylenenlerin tam tersine köleliğini kaldırılmasını teşvik etmiştir.
&lt&lt&lt

ACIKCA EVET!!!
Yazini okudum ve aynen bu sonuca vardim:
"KÖLELIK SISTEMI Islamiyet"in bir parcasidir!!!"
Ve acikca karsi gelinmiyor Islam da!
Dogrusu bu boyutu gösterdigin icin sana tesekürler etmek lazim! Islam"in her boyut"da bugünlere uymadigini kendin gösteriyorsun!
Yoksa simdi gidib Dogu Anadoluda bir Köy satin alip "marabalar" mi alacaksin ???

Bütün "delileri" kendin veriyorsun!

Bir daha oku!

&gt&gt&gt
Hem de kölelere iyi muamele edilmesini emretmektedir.
&lt&lt&lt&lt
Buna artik yorum yapmak gerekiyormu !?!?!??!

&gt&gt&gt"Kölelere iyilik edin" [Nisa 36]&lt&lt&lt

&gt&gt&gt"Bir mal karşılığı kölelikten kurtulmak isteyenlere yardım edin." [Nur 33]&lt&lt&lt

&gt&gt&gt"Savaşta alınan esirlere iyilik edin veya fidye alarak bırakın." [Muhammed 4]&lt&lt&lt

&gt&gt&gtDinimiz, köle olan insanı bile, azat etmek için çeşitli yollar koymuş ve köle azat etmeyi ibâdet olarak bildirmiştir. &lt&lt&lt
bravo!

&gt&gt&gtMesela Ramazan orucunu bozanın; bunun kefareti olarak, varsa bir köle azat etmesi gerekir. Bunun gibi sebeplerle köle azat edilince, kölelik kendiliğinden kalkmış olur.&lt&lt&lt
Mantigini sevdim hehhehehehe
&gt&gt&gt
Kadın köleye cariye denirdi. Dinimizde kölenin hakkı çok mühimdir.
&lt&lt&lt

&gt&gt&gt"Allahtan korkun, kölelere yediğinizden yedirin, güçleri yetmeyecek işleri teklif etmeyin ve asla onları üzmeyin." [Ebu Dâvud]
&lt&lt&lt

&gt&gt&gt"Hain olan ve kölesine kötü davranan cennete giremez." [Tirmizî]&lt&lt&lt

&gt&gt&gt"Günde yetmiş defa kölenin işlediği hataları bağışlayın!" [Ebu Dâvud]&lt&lt&lt

&gt&gt&gt
Hz. Ömer, kölesiyle deveye nöbetleşe binerdi. Peygamber efendimiz bir savaşta bir köleyi kumandan seçmişti. Kölenin emrinde Eshab-ı kiramın ileri gelenleri de vardı.
&lt&lt&lt

Hz. Ömerin bir amerikadaki köle sahibinden ne farki var !?!?!??!?!?!?
"Masallah" cok ilginc!!!
Gercek yüzü böyle demek!

&gt&gt&gt
Müslümanın kölesi, ahiret saadetine de kavuşur. Hadis-i şerifte, "Cennete ilk girecek olanlar; şehitler, efendisine hizmet ve Rabbine ibâdet eden köleler ve kalabalık aileye malik olan iffet sahibi fakirlerdir." buyuruldu. (Tirmizî)
&lt&lt&lt
&gt&gt&gt
Peygamber efendimiz, Zeyd bin Harise’yi azat etti. Ana babası bunu almaya geldiler. Onlarla gitmeye razı olmadı. "Ben yine Resulullaha hizmet edeceğim" dedi.
&lt&lt&lt
Tamam iste !!! Bu kölelik degildir!!!

&gt&gt&gt
Bütün bu misaller; dinimizdeki köleliğin, eski Mısır, Yunan ve Roma’daki gibi bir esaret olmadığını açıkça göstermektedir.
&lt&lt&lt
Cok komiksin ya !!!
Kendi yazdigini okudun mu ???