Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 04.05.2015, 15:45
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Cakabey

insanlar insan gibi yetistirilmedigi icin, edep ve davranis kurallariyla yetistirilmedigi icin birbirinden memnun degil. Bundan dolayi son yazdigin 3 cümleye tamamen katiliyorum.

Ama erkek ve kadinin degisik yetistirilmesine kesinlikle katilmiyorum. Hindistan, Cin, Sudi Arabistan vs. gibi ülkelerde kadin ve erkek ayri degisik egitiliyor, sonu: esitlik yok, kadinlarin durumu vahim.

Avrupa'da kadin erkek ayrimi yapilmiyor artik. Almanya'da kadinlara üst düzey pozisyonlarda mecburi kontenjan bile kondu. Kadinlarin önü acik. Ama erkeklerin hepsi daha erisemedi bu ilerlemeye. Evet hosnutsuzluk var.
benekalice sag ol.

Suudi Arabistan, Hindistan gibi ülkelerde durum vahim olabilir ama onlar kadinin kadin gibi erkegin erkek gibi yetistirilmesinden maalesef anlamiyorlar. zaten onlar bana, yönlerini baskalari belirlemis ülkeler gibi geliyor.

Avrupa'yi bu konuda arastirmadim lakin Türkiye Erkegi erkek gibi yetistirmeli, Kadini da kadin gibi...

böyle yaptiklarinda, kadinlarin ezilecegini zannetmiyorum cünkü zaten bugüne kadar gerek cagdas aileler, gerek dine önem veren Aileler bu konuda yanlis yaptiklarini vurguluyorlar.

bende cevremden bir cok kisi taniyorum, Erkek yaptiginin arkasinda durmuyor, sorumlulugu kadindan daha az aliyor, cabuk küsüyor, dedikoduda kadinlarla yarisiyor, kadinin parasini yiyor, kadinin ev islerine burnunu sokuyor, Erkek cevap veremedigi icin kadin cevap vermek zorunda kaliyor..daha bir sürü sey sayabilirim..

bunlar Erkekce isler mi? Hayir. bunu yapanlarin icinde dindar veya dine önem veren aileler de var mi? var...

iste alin size egitim yanlisi!