Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 19.04.2015, 11:35
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
Bosboros öncelikle $unu belirteyim fevri ciki$larinla ,mantikli v, tutarli yorumlari ve sinirli SEN bu forumda yazilarini , severek okudugum üyelerden birisin,ne oldu sna aicine cin falan mi mi girdi..)))

$unu belirteyim ben inancli biriyim, Elhamdülillah Müslümanim

inancli biri din konusunda bazi $eyleri sorguluyorsa inancsiz 'mi oluyor? böyle bir kural mi var?
bu forumda inancsiz oldugunu aciklayan üyeler var , $imdi bu insanlar inancsiz olduklari icin mi kötüler?inacsiz olabilir ,ama kimseye zarar vermiyorlar,kimseye iftira atmiyorlar,yalan konu$muyorlar,kimseyi öldürmüyorlar ,kinci deyiler ..dinin arkasina saklanarak yemedikleri pislik kalmayan !dini kendi pis emellerine kullanan , yalan konu$maktan ,iftira atmaktan cekinmeyen ,insanligini yitirmi$,insanliktan cikmi$ piskopatlar müslüman öylemi?

insanlarin inanclari ,ne seni ,ya beni yada bir ba$kasini ilgilendiri bu yaradanin la kendileri arasinda :bizim dinimizde bir hiristiyana bile inancsiz demek günah'ken (yasak)en.

bir insanin inancini sorgulamak inancli birine dü$mez.Biz kimizki Allahin yarattigi kulluna hüküm yüklemeye kalkiyoruz.Senin bir kelebege can verme yetenegin varmi?
Ben de seni tarafsiz bilirdim, hayirdir ne oldu? Iyi misin kendinde misin?

Ben durduk yere inancsiz birine bir sey demedim, hem inancsiz hem les kargasi gibi muslumanlar soyle Islam boyle diye zirlayana dedim. Bunu sen de iyi goruyorsun. Onlara cevap verilince karsilik verilince mizmizlanmayacaklar. Efendi gibi bizim elestirilerimizi sorularimizi gogusleyecekler. Nasil ki muslumanlar bu kadar sozlu tacizle ve saldiriyla karsi karsiyayken, gtu yemiyorsa da konusmayacak, baslatmayacak. Bu kadar basit bir sey. Sorgulama sadece ona ozel bir hak degil.

benekalice'yi hic tanimiyormussun gibi konusmana gerek yok. Ben suradaki bir mesajina bakarak ona o soruyu sormadim. Ayrica eger muslumansa neden basit bir soruya cevap vermek bu kadar zor? Bana biri oyle soru sorsa ona hakaret kufur edecegime (onun cevabinda yaptigi gibi) direkt cevap verirdim.

Inancini sorgulama demissin, ha ha ha. Peki ben onun inancini sorgulamayim o bizim alayimizi sorgulama haddini ve pisligini, cevirip uydurdugu hadislerle ayetlerle kendinde gorsun. Yok oyle dunya.