Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 28.01.2007, 11:11
unknown

Standard bence isiga

ciplak gözle bakma; onda hakikati ararken kendi isigindan olursun.

insan olabilmek icin bugün dink, yarin donk olmak gerekmiyor. insanlik ne dink"e, donk"a, saddam"a, hitler"e, mussolini"ye, ne de stalin"e endeksli, asla olamaz da!

yillardir özyurdumuzda bize karsi hakaret ve küfürü coktan asan propaganda yürüten dink, alcak ve hain olsada, nitekim bir insandi; ve aynen kendisi gibi alcak ve haince öldürüldü. kim tarafindan öldürüldügü sorusu ise sadece bir aldatmaca. gercek olan, onun inandigi bir dava icin ölmesidir. o, bu yönden ele alinirsa, bir kahraman; insanlik degil, ermeni kahramani! hrant öldü, sen hrant olamazsin, yasasaydi da olamazdin. fakat onun inandigi davanin devamini "ben dink"im" diyerek getirebilirsin. bunun icin en azindan ihaneti siringayla damardan alman gerekiyor.

sen "biz" diyorsun, "hepimiz insaniz!" diyorsun. fakat hemen yanibasinda birileri "ben" diyor, "seni tanimiyorum!" diyor veya o da "biz" diyor, fakat ayri "biz"i kastediyor ve "bizim dünyamizda sana yer yok" diyor!

bir insan düsün, alabildigin kadar hosgörülü, baris ve sevgi dolu. evine bir misafir gelir ve bu adamin mukaddesatlarina, diyelim ki hanimina veya kizina, el uzatir. acaba diyorum, insanligindan fire vermemek icin ona hanimini veya kizini ikram etmeli?