Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 28.04.2008, 14:54
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tuhaf bilgiler.

Küçük kızın annesiyle de birlikte olmuş
TOLGA ŞARDAN Ankara - BURSA DHA

‘Cinsel istismar’ iddiasıyla tutuklanan Vakit gazetesi yazarı Üzmez’in, 14 yaşındaki mağdure B.Ç.’nin annesiyle de birlikte olduğu öne sürüldü

Habere yorum yaz
Arkadaşına gönder
Sitene ekle
Sayfayı yazdır
Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in (78) “cinsel istismar” iddiasıyla tutuklanmasına neden olan 14 yaşındaki mağdure B.Ç. ile annesi Livaze Ç.’nin ifadelerinde ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.
Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifade veren Livaze Ç., bir dönem babasının patronu olan Üzmez’i Ankara’da müteahhitlik yaptığı yıllardan tanıdığını belirterek şunları söyledi:
“Ne kadar önce olduğunu hatırlamıyorum. Bizi yaşadığımız İnegöl’de buldu. Sık sık ziyarete başladı. Durumumuzun kötü olduğunu öğrenince gerek benim, gerek eşim adına yardım maksatlı para yollamaya başladı. Eşim ve kızımla kendisini İstanbul’da ziyaret ettik. Üzmez ile bir kez cinsellik yaşadık. Ancak yaşından dolayı herhangi bir birleşme olmadı.”

Önce sarkıntılık yapmış
“Üzmez kendi kartı ve şifresini verip para çekmem için yolluyordu. Ancak kızımın benimle birlikte gelmesine müsaade etmiyordu. Bir keresinde kızım, Üzmez’in sarkıntılık yaptığını söyledi. Üzmez’e sorduğumda, kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını söylemesi üzerine fazla üstelemedim.
Bugün (cuma) Üzmez beni sabah ve öğleden sonra telefonumdan arayarak görüşmek istediğini söyleyince, ben, eşim ve kızım B.Ç. ile birlikte gittik. Beraber yemek yedikten sonra Mudanya’ya gitmek için otogara geldik.”

‘Vicdanen rahatsızım’
“Ben, kızım ve Üzmez otobüse bindik. Ancak eşim yetişemediği için binemedi. Mudanya’ya gelerek Üzmez’in evine gittik. Bir süre oturduktan sonra Üzmez para çekmem için kartını verdi. Ben de kızımı Üzmez ile evde yalnız bırakıp dışarı çıktım. İlk seferinde 300 YTL çektim makbuz almadım, ikinci seferinde 50 YTL çekerek makbuzu aldım.”
“Maddi durumum kötü olduğundan, İnegöl’de başka erkeklerle para karşılığı birlikte oldum. Üzmez ile cinsel birliktelik yaşadığımda erkekliğinin uyanmadığını, kızıma bir zarar veremeyeceğini bildiğimden Üzmez’in kızım ile birlikte kalıp kendini tatmin etmesine bir nevi göz yumdum. Bunun sebebi paraya ihtiyacımız olması ve Üzmez’in bize maddi destekte bulunmasıdır. Bu konudan vicdanen rahatsızlık duyuyorum.”
Annesi tutuklanan ilköğretim öğrencisi B.Ç. ise ifadesinde özetle şunları anlattı:
“Bu kış İstanbul’a gittiğimizde Üzmez para çekmesi için annemi bankaya gönderdi. Annemle gitmek istediğimde Üzmez kalmamı isteyince annem razı oldu. Üzmez nasihatte bulunacağını söyleyip daha önceden de yaşı küçük bir kızla bazı cinsel konular yaşadığını, onu sapıklığın elinden kurtardığını söyledi. (Üzmez’in kendisini fiziksel olarak taciz ettiğini anlatıyor)... Kendimi geri çektim. Annem geldiğinde konuyu anlattım.
İstanbul’a daha sonra birkaç kez gittik. Annemi bazen markete yollamak, bazen de para çekmek bahanesiyle bankaya gönderdi. Ben her seferinde annemle gitmek istedim. Ancak Üzmez beni bir şekilde ikna edip kalmamı sağladı. Evde kaldığımızda sarkıntılık etmeye devam etti. Yine karşı koydum. Anneme söylediğimde ‘Sabretmemi, Üzmez’in bize Mudanya’da ev tutacağını, rahata kavuşacağımızı söyleyerek’ ikna etmeye çalıştı. Üzmez’in zaten hasta olduğunu, bana yaptığı cinsel eylemlerine dayanmamı söylüyordu.”
“En son bugün (cuma) Üzmez’le birlikte Mudanya’ya geldik. Oturduğumuz esnada annem Üzmez’in kartından para çekmek için bankaya gitti. Benim başım ağrıdığından yatmak için gitmedim. Üzmez beni yatak odasına çağırdı. Ben yanına gidince benim önce alt tarafımı tamamen çıkardı. Kendisi de tamamen alt tarafını çıkardı” diye konuşan B.Ç, Üzmez’in kendisine oral seks yaptığını söyledi.
Üzmez’in bir süre sonra tatmin olduğunu kaydeden B.Ç, şunları söyledi:
“Banyoya giderek, abdest alıp yattı. Ben de elimi yüzümü yıkadım. Bana ‘Sen evlendikten sonra bu tür cinsel şeyler görmeyeceksin, başkaları çağırdığı zaman gitme, sana kötü bir şey yapmasınlar. Benim yaptıklarım sana örnek olsun, ders olsun’ diyordu. Üzmez ile olan cinsel olaylarımızdan annemin haberi vardı, babamın haberi yoktu.”

Basılan evin sahibiydi.

Bu arada, Star TV Ana Haber Bülteni’nde yer alan haberde 1996 yılında Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz’ün 24 yaşındaki Fadime Şahin’le birlikte basıldığı evin sahibinin Vakit yazarı Hüseyin Üzmez olduğu belirtildi.

Üzmez özel koğuşa konuldu
Devlet korumasına alınan B.Ç.’ye psikolojik destek verilmeye başlandı. Kız yetiştirme yurduna yerleştirilen B.Ç.’nin, eğitimine gerekirse bir süre ara verileceği kaydedildi. Önceki gün Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulan Üzmez, diğer tutukluların saldırısına uğrayabileceği endişesiyle tek kişilik koğuşa yerleştirildi.