Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 20.05.2006, 17:05
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Bak benim kendince her seyin dogrusunu bilip, baskalarini fikirlere saygili olmamakla suclayan arkadasim.
Bilmiyorum sirf muhalefet olsun diye muhalefet yapan birimisin yoksa konulari tam anlamiyla kavrayamadigin icinmi böyle yaziyorsun.

Ben görüslerimi ve cevaplarimi kimsenin övgüsüyle veya tepkisiyle olusturan biri degilim.
Benim fikirlere saygili olmadigimi nereden cikardigini bilemiyorum ve bu suclamani kabul etmiyor, aynen iade ediyorum.

Dedigin gibi cagdas,demokrat ve ayni zamanda dindar bir insan olarak, birligi ve beraberligi severim, her kesimden insanlara hosgörü ve toleransla yaklasirim, onlarinda bana karsi ayni sekilde hareket etmesi sartiyla. Yanliz benim bu vasiflari tasimam malum düzeni ve yanlisliklarinida oldugu gibi kabullenmem anlamina gelmez.
Yanlislara karsi mücadelemi verir ve asla senin icinde bulundugun karamsarliga düsüp, birileri nasil olsa ipleri elinde tutuyor, güclüler, biz ne yapsak bos deyip, köseme cekilip oturmam.

Bilirimki o birileride olaganüstü varliklar falan degil, bizim gibi birer insandirlar, her ne kadar insani bir cok özelliklerini kaybetmis olsalar dahi.

Tek farklari, köselerine cekilip, böyle gelmis böyle gider demeyip, tüm gücleriyle kendi cikarlari icin calismalari(sanada tavsiye ederim).

Önerdigin kitaplar icin tesekkürler. Bahsettigin konular hakkinda oldukca detayli bilgilere sahibim.
Yanliz benim bazi gercekleri bilmem, mücadeleci ruhumdan ödün verecegim anlamina gelmez.

Su dünyada iyilerde en az kötüler kadar cesaretli olabilse bir cok sey degisir.