Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 25.07.2013, 22:48
Cakabeyy

Standard

Gecmis olsun, insallah hakkinda hayirlisi olur ve suclular Adalet önünde cezalarini alirlar ama

Almanlar ne yapsin? millete söz gecirmek kolay mi?

Ben Almanyada bir cok Türk, Kürt gencten, yaptiklarindan dolayi utanmisimdir...

Belki denebilir ki, Almanlar cok mu iyide iyi bir muameleyi hak ediyorlar?

Bizde de iyi insan var, Almanlarda da.. neden haketmesinler?

Ayrica Almanyadayiz, saygi duymak gerekir. Almanlar sana belki Türksün, Müslümansin diye 5 kere selam vermezler ama bakarsin 6'ci sinda selam verirler. sonuc olarak insan kazanmis ve önyargilari biraz kirmis oluruz...

bizim genclerimizin bazilari cok fanatik, beyinleri akilli durmayi kabul etmiyor, yabancilari kendilerine düsman ilan edip duruyorlar...

Gecenlerde 2 is arkadasimla Nur Cemaatinin sohbetine gidecektik, yolda yürürken disarda yine bizim genclerden bazilari insanlara catacakmis gibi, ona düsmansin gibi yürüyor, bakiyorlardi..
Düsünün yani, kendileri Türk,Kürt ama diger Türklere,Kürtlere bile öyle ters bakiyorlar, bu ne büyük hatadir?

Neyse, Sonra Cemaatin sohbet yerine gittik, iceri girdik, bize öyle sarildilar ki, Babam bile bana böyle sarilmamistir! sonra güzel sohbet, yemek hazirlamalar vs

O zaman aradaki farki anladim. Almanlari daha iyi anladim...

Vallahi Almanlar her ne kadar dindar Müslümanlardan korksalar da, Almanlar Nur Cemaatini veya diger Cemaatleri görse tahminim sunu söyler; Keske su kavgaci gencleri ve bizim nazileri bunlar egitse!

Geändert von Cakabeyy (25.07.2013 um 22:53 Uhr).