Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 03.08.2012, 16:52
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Her zaman Atatürk hayraniydim ama yeni CHP üyesi oldum!

Isin dogrusuna kalirsa M. K. Atatürk'ün sapka devrimini Kaleck'te yaptigini ögrendigemden beri Atatürk hayraniyim, ama ciddi mana da NUTUK/SÖYLEV'I okuduktan sonra. Almanya'da Gymnasium'da tek Türk bendim, onlar benim Türk tarihi ile ilgilenmeme vesile oldular, Atatürk'ü okudukca daha cok anladim. Anladikca daha cok sevmistim, seviyorum.

Ancak Baykal basta oldugu sürece CHP'ye oy vermiyordum. MHP'ye daha yakindim. Büyük Türk Birligi'ni dünya gözyüyle görmeyi cok istiyordum/istiyorum! Ama Baykal denen hizipci siyasi fosil CHP'den ayrildiktan sonra ve Kemal Kilicdaroglu'nun da PARTI ICI DEMOKRASIYI getirdikten sonra CHP üyesi oldum.
Alti ok gecerliligini yitirmis degil, aksine 6 oka her zamankinden daha cok ihtiyaci var Türkiye'nin!
Bir de basa MUSTAFA SARIGÜL gelirse, kim tutar bizi!

P.S. bu arada belirtmek gerekir ki AB üyeligi ya da yeniden degerlendirilen "imtiyazli ortaklik" yani "Assoziiertes Mitglied" olmak ve ayni zamda da Türki cumhuriyetler ile de her türlü bir birlik kurmak zit bir davranis degil. Espanya'da Güney ve orta Amerika latin ülkeleriyle aynisini yapiyor! Ingiltere'de commonwealth ülkeri ile

AZZI gel sende aramiza katil! Ya da söyle soruyum, CHP'ye üye olman icin sence hangi sartlar olusmali?

Geändert von Der_Levantiner (03.08.2012 um 17:12 Uhr).