Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 30.03.2011, 00:07
Isis_

Standard

Zitat:
Zitat von Tilki1977 Beitrag anzeigen
Das AKP Mullah Regime möchte wieder die Todesstrafe einführen.

Was haltet ihr von dieser Idee?
nein, nur von einigen vorgeschlagen,wegen der aktuellen gereueltaten an drei kleine kinder
es ist daher etwas unglücklich formuliert.

konuya gelince:
her ne kadar insanlik disi olsada bu kücük cocuklara yapilan, ve böyle masumca kapisina gelen, o masum bakislara kiyabilen bir insan olamaz düsünsemde, ölüm cezasinin tekrar gelmesine karsiyim.
cünki ne derler atalarimiz: kurunun yaninda yasta yanar.
hukukdada hatalar yapilabiliyor.
tabi bu önümüzdeki olayda adam ne kadar vahsice bu katliami yaptigini aciklamis ama bu durumdada ölüm cezasina karsiyim. cünki ölüm kurtulus olacaktir bu durumda onun icin. bu anne babanin acisi yasadiklari sürece sürecek. hayat onlar icin hic bir zaman eskisi gibi olmayacak. böyle bir aciyi düsmanima bile dilemem. ama katile, kendi kisacik zevki icin bu masum, gücsüz cocuklara kiyabilen insan kiligindaki yaratiga, ömür boyu aci cekecek bir ceza verilsin isterim. tabiki gidenleri hic bir ceza yerine getiremez ve baska cocuk yada insanlarada bu gibi yaratiklardan tehlike hala olabilir ama bunu önleyebilecek ve yinede cezasini cekecek bir ceza gerektir diyorum. bu konuda hatta amerikadaki taktikleri bile tastikliyorum, mesela anlina" tecavüz etti" diye yazilsin, ayagina elektrikli kontrol cihazi gibi falan...ama o ailenin cektigi aciyi hic birimiz düsünemecegiz. o yaratigin- hayatta en degerlisini yok eden- hala soluk almasi bile ona aci gelecektir. ben ama yasama hakkini sadece aci cekmesi icin evetliyorum. bize can verenin, can alma hakki var desekde bu gibi durumlarda neden masum cocuklari vahsice hayattan yok eden birisinin yasama hakki olsun desemde.....