Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.03.2011, 15:38
gnadenlos36

Standard

Zitat:
Zitat von Tilki1977 Beitrag anzeigen
Das AKP Mullah Regime möchte wieder die Todesstrafe einführen.

Was haltet ihr von dieser Idee?
Habe den Bericht gerade gefunden.

1. Nicht die Türkei will die Todesstrafe einführen sondern eine Partei und zwar die "BBP" hat eine Kampagne gestartet. Die Absicht liegt klar auf der Hand. Wahlkampf! Und jeder der die BBP Kennt weiß das die ein Ableger der MHP ist und somit nicht ernst zu nehmen.

2. Somit hat sich auch deine Behauptung erledigt das es die so genannten AKP Mullah sind die die Türkei regieren. Die BBP ist nicht die AKP.

Tilkileinchen ich schätze dich sehr aber bitte keine Schlagzeilendialoge ala BILD ZEITUNG bitte in denen auf das äusserste populismus betrieben wird. Die AKP hat nichts mit diesen forderungen zu tun. Solche debatten gibt es in jedem land, wenn es nach der NPD geht müßte man hier auch die Todesstrafe wieder einführen.

Das ist die Antwort der AKP auf diese debatte vom Innenminister:

''İnsan olarak vahşice işlenen bu cinayetler karşısında, 'bunun failleri yaşamamalı' diye insanın içinden geçiyor. Ancak Türkiye, bilindiği gibi yakın bir tarihte yasalarından idam cezasını kaldırdı. Bu konu tekrar Parlamentonun gündemine gelerek, bundan 10 yıl önce yapılan bir değişiklikten geri adım atılır mı? Bunu tabii şu anda bilemiyorum ama idamın yeniden geri getirilmesi keyfiyetini zor gördüğümü ifade etmek istiyorum, her ne kadar vicdanlarımız bu konuda farklı şeyler söylese de.''

Finlandiya Cumhurbaşkanı Halonen de bu suçların her zaman korkutucu olduğunu söyledi.

Ölüm cezalarının kaldırıldığı ülkelerde idam cezasının geri getirilmesi tartışmasının hala sürdüğünü belirten Halonen, ''Ancak şunu söyleyebilirim; ölüm cezasının olduğu ülkelerde de çok daha kötü suçlar hala işlenmektedir. Ölüm cezasını tekrar yasalara sokmakla, bu korkunç suçlar ortadan kalkmamıştır. Etkin bir demokrasi oluşturmalıyız ki bazı insanların ruhen hasta oldukları erken bir zamanda ortaya çıksın. Bence birisi bütün yaşamını cezaevinde geçirirse ve yaptıklarını düşünürse bu, çok iyi bir ceza'' dedi.

Geändert von gnadenlos36 (29.03.2011 um 16:02 Uhr).