Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.10.2014, 13:07
___EZEL___

Standard Yüzmek...

Zitat:
Zitat von _Sunguroglu Beitrag anzeigen
Maalesef burada kavga cikaranlarin hic biri de genc degil. buradan ayrilan kisiler, saygisizlik yapan, kavga cikaranlarla niye ugrasmadi, niye bunlarla ben mi ugrasacagim dedi söyleyeyim; Bir adam denizde boguluyor, yüzme bilmeyen birisi onu kurtarabilir mi? yüzme bilmeyen arkadasa yüzmeyi ögrende diyemeyiz cünkü nasil saygisiz, kavgaci kisiler bu huylarindan kurtulamiyor ise, onlar ile ugrasmak istemeyen kisilerde ayni sekilde kavgaci kisilerle ugrasmama huyundan kurtulamiyorlar...iste bu yüzden genel'de ugrasmiyorlar..

Bütün bunlar bir yana, iyi ne kadar iyidir? buna cevabim; yeterince degil..
Yüzmeyi ögrenmek icin,denize girmek sart,yoksa ögrenilmez...Hic kimseden,kapasitesinin üzerinde birsey beklemiyoruz zaten,ama fikrini savunma özgürlügünü,sirf yüzme bilmiyorum diye terk etmemeli kisi...Iyinin yaninda olanlar var,onlari asla yanliz birakmazlar!Cünkü;iyi olanda mesele insanlardan ayri durmak degil,onlarla esit seviyede yasamak ve yasatmak...Kimsenin ben iyi ifade edmiyorum kaygisi tasimasi gerekmiyor,herkes dili döndügünce ifade ediyor...Mesela bak burda bir arkadas var,fazla bir birikime sahip olmamasina,kötülerin onu kötü göstermesine ragmen,kendi bildigi dogrulari ifade etmeye calisiyor....Kisaca korkularimiz sinsice katlediyor,iyi yi ve iyiden yana olanlari!Önce korkulari yenmek gerek,korkuyu yenmek icinde adim atmak.....