Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 22.07.2005, 00:38
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yaw şu forumda!

Aklı başında, uygarca kimseyi kırmadan düşüncelerini açıklayabilecek bir tane olsun insan çıkmayacak mı?

Hangi görüşten, hangi dinden veya dinden olmamasının hiç bir amlamı inanın yok.

Yaşamda hiç bir zaman tek bir doğru yoktur, bu gün çok inandığın doğrular bir zaman sonra doğruluklarını ya tamamlarlar, yada ondan daha doğru olan daha büyük bir genişleme onun doğrulluğunu yutar, bitirir.

Neden bu kadar Fanatikçe inat.

Doğrusdu olan bir insan olgundur, doğruluğunda olan olgunluk gibi.

Saldırmaz bir başka insana içinde ŞİDDET taşımadığı ve ŞİDDETİ savunmadığı sürece bir düşünce.

Ben artık şundan eminim bir insan yalnızca kendisinin doğruluğunu mutlak tek doğru olarak düşünüyorsa, başka insanlarının kendi doğrularına saygı gösteremiyorsa.

Ya doğrunun ne olduğunu bilmiyordur!

Ya kendisi ile komplex sorunu vardır!

Ya insani olgunluğun ne olduğunu kavramamıştır!

Yada zır cahildir!

Neden okur yazarlığı olan insanlar bir cahil gibi insanlara bildiğini sandığı!!! konularla saldırır ve bunaltır???

Hiç bir düşünür düşüncelerini insanlığa saldırı olsun diye düşünüp üretmemiştir.

Bilgi olgunluğu yalnızca budur.

Bunu kavramak ve bu doğruda insanlar ile ilişkiye geçebilmek bu kadar zormudur?

Ben boşuna bu sayfalarda yazmadım önce insan diye.

Bunu başarabilecek insanlar ile olacak bundan sonra bu sayfalarda benim ilişkilerim ve tartışmalarım...

Sanıyorum yeterince açık ve net yazdım...

Şimdi sevgili çağdaş arkadaşım bunu senden de beklemek gerekli dfeğil mi?

Sen bari yapma, bu hata içinde olmasan daha güzel olamaz mı bu sayfalarda olabilecek mülakatlar?

Bunu başaramayan insanları ben artık yalnızca art niyetliler olarak yorumlaya başladım.

Ve o türtüm insanlar ie (bana küfür bile etseler acizliklerinden dolayı) cevap ermiyorum ve onlar ile arama çok büyük mesafe koyuyorum ve buna dikkat ediyorum.

Hiç bir insanı benim ne eğitme sorunum var,nede boşuna enerji harcamak istiyorum.

Binlerce kütüphaneler var, internetleri var isteyen,çok yönlü düşünmek ve öğrenmek iseyen öğrenir.

Önce insana saygı ve sevgi.

Sonra bilgi...