Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 17.03.2007, 00:41
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Din adamligi

Islam disi sistemlerden türetildi

Sevgili alpi

ASLINDA Konu PEYGAMBERIMIZ BUGÜN ARAMIZA GELSE, NASIL GIYINIRDIDEN COK,HANGI MAKAMA OTURTULMALIYI SORMAK GEREKIR.Giyim kusamdan önce Islam Imani giyimi ele almis, "BEN GÜZEL AHLAKI TATMAMLAMAK ICIN GÖNDERILDIM"(1)Buyuran Peygamber(sav)Tevhit inanci üzerine güzel ahlaki bina etmis, dolayisiyle bu güzel ahlaktan Medeni bir giyim kusam dogmustur.
Bu taslari sallamaya calismak bana hedef saptirma gibi geliyor., $irk batakliginda yasayan bir toplumu giyimle oyalayacaklarina, Peygamber(sav) aramiza gelse Meclisimize cikip otururmuydu? Oturursa mevcut sistemle hükm edermiydi? yoksa Meclisi nedveye girmedigi gibi, bizim meclisimizede girmezmiydiyi,mevcut sistemin önde gelenlerine sorup tartismamiz gerekmezmi?(Bana Öyle Geliyorki Kuran`i Anayasasindan soyutlayan bir sitem, Peygamberi meclise bile sokmazdi)
seninde buyurdugun gibi Islam Peygamberi(sav) Ruhban sinifi olusturmadi,bilhassa o sinifi yikti. O hem Devlet reiziydi hem bas komutan.Onu ve Kur`an`i Devlet ve müesselerinden alasagi edenler, saray mollalarina ihtiyac duyduklarindan mevcut din adami kuralini getirdiler.

Imami Azamlar, Imami ceferler,vs imamlarimizda böyle bir sifata bürünmemisler,gecimlerini bilhassa calisarak temin etmislerdi.