Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.03.2013, 15:24
Cakabeyy

Standard

Bana o felsefeleri üstün gösterenler dinci degildi, akillari yerindeydi ama söyledikleri ile yaptiklari birbirlerine uymuyor...mesela adam Müslümanlari elestiriyor, hep eslerine is yaptiriyor diyor ama kendisi eve gidince uyuyor, demek ki esine yemek yaptiriyor....
yada hic yemek denilecek bir sey yemiyor...e sen basit bir yemek yiyorsan, Müslümanlari neden yemek meselesiyle vuruyorsun???

O felsefeyi hizmetci sayesinde yürütüyorlar ama bizim standart yasayan insanimiz hizmetci tutmuyor onu kastediyorum (yoksa milletin hizmetci tutmasindan rahatsiz degilim)..ama hizmetci tutmayan insanimiz o felsefeyi daha cok önemsiyorlar....yani olaya gercekci bakmiyorlar, öyle yargiliyorlar...bunun neresi dogru?

Yemek, temizlik konularini ben bizzat Almanlardan duyuyorum, demek ki bunlar yemege zaman ayirmadan acele yapiyor, ev temizliginede önem vermiyorlar, evleri genelde kirli diye düsünüyorum...
bizim insanimiz ise onlarin felsefesini begeniyor. ama avrupalilar gibi bunlara önem vermeden yasasalar, begenmeleri icin bir sebep kalacak mi?
Hem yemege zaman ayirip güzel yemekler yapip, temizlige zaman ayirip, evi hep temiz tutup sonrada isyan etmeye gerek yok..
bu felsefeyi anlatanlar, bizim gibi zaman ayirarak yapsaydi, onlarda büyük ihtimal Sadece kadin yapacakti veya kavga edeceklerdi ben sadece bunu söylemeye calisiyorum, bu tür konularda gercekci olmamiz mühim..

Islamiyetle alakasi yok mu?
islamiyet herseyi kaplamis, mesela bugün ilim'in cok faydali oldugu yeni mi bulundu, 200 yil önce mi bulundu, hayir bu Islamiyet'in yayilmaya basladiginda ögrenildi...

Günümüzde cogumuz Peygamber'e cahil diyenlere bir sey demedik, O zaman herseyi kaplamis Islamiyeti konusanlara neden bir seyler deyip susturmaya calisiyoruz??