Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.02.2006, 13:56
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard iyi okumus olsaydin benim "TRde kilise

yapmasinlarmi dedim" yazdigimi görecektin..
onun üzerine roman kardesimiz bir hatirlatma yapti.. bunun üzerine ben asagi yukari 1000 türke bir cami düstügünü söyledim.. ve diger müslümanlarla bu rakamin daha farkli oldugunu hatirlattim.. ve cogu camiye sadece (asagi yukari) 200 kisiden fazla kisinin sigmadigini yazdim.. bayanlar neden cumaya gitmesinler diyenler var mesela. onlara vacip degil, ama yer olsun onlarda gitsin.. güzel olmazmi? buna karsimisin yoksa? bazi camilerde bir oda ayarlaniyor.. ama neden daha büyük bir yer olmasin?

tamam evde namazini kilabilirsin.. nafile namazlari orada kilman zaten daha uygun.. ama cemaatle namazin önemi dinimizde büyüktür. camide kilmak isteyen kisilere yer olmasinmi?

ben olsunmu dedim? yoksa olmasinmi diye bir sorumu sordum? :O)

üc bes insan belirli seyler diyor diye 100 insan zor durumdami birakilsin? zaten bazi konusmalari yapan kisiler takip altinda degilmi? yahu adamlar cep telefonunda zaten dinliyorlar adamlari. bu günde cep telefonsuz gezen kac insan var Allah askina?

bazilari pire yüzünden fil gibi büyük bir hayvani koruma altina almaya kalkar.. bizim millette hayvani koruma altina alip güzel yikamaya kalkcagina gidip hayvani öldürülsün der.. ne acayip milletiz biz yahu?