Thema: Biat
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 27.08.2016, 23:17
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bende Tsk ederim arkadasim... bazi kelimeler vardir ki kökenleri itibariylede olmasa bambaska anlamlarda kulanilmaktadirlar.Sirf köklerine dayanarak anlam ve maane vermek bazi kisilerin isine geldigi icin yorumlarla bir degere mal olmus kelimeleri yamultma yoluna giderek ifsat etme hareketinde bulunsalarda. dogrular karsisinda aykta durma sanslari pek yok.Örnegin Siyaset `te Arapcada Siyase kökünden gelmekte olup at timarlama , at egitimi anlamina kullanilir..:-)) ..Ayni bu konuda oldugu gibi adamin niyeti uzum yemek degil bagciyi dövmek oldugu ortada...Islam` dininde en üst makam Allah oldugu icin kayitsiz sartsiz itaat ancak ona ve onun itaat edin dediklerine edilir.Insan fitratina en uygun olanda budur.Cünkü acan beni ve bu alemi o yaratti kayitsiz sartsiz ancak ona ve buyruklarina itaat edebilirim.beseri sistemlerde ise kendin gibi iki ayakli yaratiklara veya onlarin vaaz ettigi kanun veya vesveselere gönüllü veya gönülsüz kayitsiz sartsiz itaat edilerek kul köle edilirler.
Zitat:
Zitat von nixe2016 Beitrag anzeigen
ellerine saglik, tam ben "biat" kelimesinin "Itaat etmek= emre uymak" oldugunu yazacaktim

Geändert von 1insanol (27.08.2016 um 23:21 Uhr).