Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.01.2017, 23:31
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Aybike_ Beitrag anzeigen
tam olarak bunlari bilmedigin icin düsünmen körlesmistir:

TÜRKÜN milliyetçiliği
- ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır
- “alt kimlik-üst kimlik” gibi kavramları kabul etmez. Dinzimizde bölücülüğe yer yoktur.
- ayırıcı değil birleştirici, çatışmacı değil barıştırıcıdır

TÜRK:
- esir olmaz
- bayraksız olmaz
- devletsiz olmaz
- ezansız olmaz
- hürriyetsiz olmaz!!!
Yazdiklarin celiskili kardes,

ayirici degil birlestirici diyorsun ama ardindan Türk ezansiz olmaz diyorsun. Islam dini, '' sizin dininiz size benim dinim bana '' der. yani ben ezansiz yapamam ama tersini düsünenin kendine. ama sen sart kosuyorsun, ezansiz olmaz, ezansiz ise o Türk degildir demeye getiriyorsun bu 1

esir olmaz diyorsun ama nefsinin esiri olmus, askere gitmek istemeyen, askerden kacan esir olma imkanini bile istemeyen Türkler de cikmisti gazetelerde. bu söylediginde yanlis 2

Türk esir olmaz vs bunlar ezber laflar, her Türk öyle olmuyor olsaydi biz bugün ülke olarak yeni yeni düzen kuruyor olmazdik.

Zitat:
Zitat von 1insanol Beitrag anzeigen
Dogru dersinda neden sadece Türkcülük yapanlari söz konusu ettiniz? burda kürtcülük yapanda var almancilik yapanda hatta ermeniciler var..hemde bunu Türk diliyle yapiyorlar...onlarada bir iki laf etseydiniz olmazmiydi?..kaldiki Türklük islamla o derece yogrulmus ki,türk denilince islam hatirlaniyor...Yani Türkün basarisi Islamin basarisidir...Selatdineyyubide oldugu gibi--- bunu da bilmelisiniz..

chatte mi yapiyorlar, üc ayda bir mi yapiyorlar ben göremedim kardes. süreklilik halinde yapsalardi, ilk onlara söylerdim. Türk denilince Islam hatirlansaydi 1950li yillarda Istanbulda Hristiyan misyonerler brosür dagitirken soranlara; Türkler dinsiz kaliyor, islami yasamiyorlar bizde dinsiz kalmamalari icin Hristiyanliga gecmelerini istiyoruz, fena mi yapiyoruz? demezdiler.

Emine senlikoglundan tut, bir sürü Islami Roman yazarlarinin kitaplarinda tavsiye ettigi Minyeli Abdullah'in yazari Hekimoglu ismail bir kitabinda diyor ki; 50li yillarda istanbulda bir camide 3-5 kisi namaz kilardik, siz bugün iyi zamana denk geldiniz diyor. kabul edelim yavas yavas toparlaniyoruz daha kimse Türkler demek Islam dinini yasayan demek demiyor. bu daha sürecektir.

Türk denince Islamin hatirlanmasi Atalarimiza has birseydir, o övgüyü Atalarimizdan alip kendimiz icin kullanmayi daha hak etmedik.
Selahaddin Eyyubi'nin basarisi Islamin basarisidir dogru ama Fatih Sultan Mehmed Han'in basarisina hep Türklügünü ekleyenler nasil ekliyorsa, Selahaddin Eyyubi de cogumuz icin bir Kürt Müslüman Kahramandir ve öyle bilinecek. Sultan Alp Arslan'in ordusunda Bizans'a karsi savasan Kürtler de ayri bir Kahramanlik sergilemislerdir.

Geändert von Caka_Bey (16.01.2017 um 23:55 Uhr).