Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 08.09.2006, 18:56
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard herseyiyle zaten belli olan bir seyi

sanki yepyeni ve bilinmeyen yada zorla kabul ettirlmiş bir sey gibi yinelemek istemedim.pkk teror orgutudur demek bana sanki insan gözleriyle görür dermiş gibi sacm geldi.ama ısrarınla dalga gecmiş gibi olmak da istemem.amacım o degildi.yukardaki yazıda pkk nın siyasi uzantılarının meclise girmelerine parti kurmalarına propaganda yapmalarına dernek vb faaliyetlere girişio ozgur gundem gibi yayınları piyasaya surmelerine izin verilmemelidir demek istemiştim demokratik hakk verilmemesi gerekir derken.ama bu ulkede imparatorluk tan gelen bir ulkedir.impoaratorluk tan kalan halk hetorojen bir yapı arzediyor.dunyanın her yeri işgal edilince musluman olanların ve işgal altında yasayamayanların bircogu işgal edilmeyen tek islam ulkesi turkiyeye goctuler ve turk ismine dahil oldular.yani eger senin anladıgın bir turklukten hareket edilirse halk kristallesir.32 ayrı ulus yasıyor bu ulkede ve buların turevleri.72,5 milletiz.hepimizi bir arada tutan ve tutabilcek kıskırtamalara kandırmayacakk tek unsur dindir.alevi sunni meselesi de bir turlu tutturulamamıstır.cunku anlayıs cok farkşı olsada kimse kimsenin avuguna kıs dememiş kaynasmıstır.onlrı aliden koparamzlar.ali de muslumandır.turkiyeye dısadan dayatılan tum sorunlar ancak bu sekilde butunlesmeyle hallolunur.bu dini dogru duzgun yasamayan insanlar için bile bu boledir.ne kadar laik olsada saldırmadıgı muddetce benim insanım olan kişilerle her turlu anlasırım.amac mlli butunluk ve aklı basında herkes bilir ki bu vatanın cimentosu islamdır.istedigin kadar su dok kum gene kumdur.islam giderse yuz buz olur ruzgar eser dagılırız.