Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.11.2011, 18:56
Gueleryuezlu

Standard Internet ve facebookún yüzünden ...

Neydi o günler ... haftalar, aylar seneler geciyor - fazla calisdigimiz icin sannediyorum Bu ne demek, bir az´da "hic bir sey" yapmak lazim. Arkadaslara ve daha cok, sevdiyimiz insanlarla beraber olmak lazim düsünyiorum. Ne desem, su gelecek kis günlerimize´de bunlar daha kisa olduklari icin bize´de daha kisa gelcekler -off ya, off.
Ne olacak sonra halimiz? — daha cok mi bunca sitelere´mi takilcaz? — yok arkadas olmaz böyle, bunca bazi buludgum sapik insanlar daha cok mi düsücek üstüme! - yine evlen diye tutturacaklar bana! - Ama nerde benim gönlü seviceyim - nerdeee?

Al basina belayi, bunca siterlerden gelen.
Bana sorarsan, accountumu silcem, ama cesaret edemiyorum — olabilirya bir gün gelir ekranda karsima, "Ben´de seni sempathik buliyorum Düzsel" -diye.
Maileri burda buldugum zaman, basimi yemekden kaldirip durgunca bakdim.

Pek ilgilenmezdim böyle weblere ve Facebook gibi olaylara.
Nerden cikardim bu siteleri düsündüm kendi-kendime. Icimde ikinci sez "Ne diyorsun lenn?" - diye bagriyor, "sen hep internete takildin bile bileyili" cilniyor kulagma.

Ya arkadas, ben öyle duygusuz degilimki — oldum mu ben? Bana telefon bile etmiyorlar, veriyorum numarami - "bu numara´da numara yok" - diye, ama yinede arayan yok, arkadas - ey gidi günler, nerde siniz göz´den göze konusurken, mangallarda pirizola pisirerken, ekmeklerin kokusu etrafa saciyordu kavrulurken.

Gülüslerimiz kah -kah kirda duyulrkeni. Nerdesiniz arkadaslar- ekranin arkasinda ve sezsiz oldunuz, konusmamaya mahküm. Nerdesiniz sarmas dolaslar arkadaslar.
Ama, ben sizi göriyorum cünkü laptop ve bilgisayarinizda kamera var!

Saygilarimla
Düzsel Güleryüz