Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 21.10.2009, 23:08
damia

Standard Gerisi Detay Olur (:

Zitat:
Zitat von Serhatx1970 Beitrag anzeigen
Demeki burada yasayan 2,5 million türkü taniyorsunda 100de99u diyebiliyorsun! ? Masallah masallah masallah!
Almanlarin önyargiligi sizlere iyi bulasmis !

Almanlarin yabanci düsmanliklarini desteklesem, burada sana ve baskasina dahi tek bir cümle yazmak degil - Vaybee´de bile bulunmazdim ^^
Ayrica - beyfendi, Türklere yapilan nasihat ya da elestiri bir Türk tarafindan yapiliyorsa ne güzel! Bu daha da iyi karsilanmasi gerekir, cünki suna inanabilirsin:
Almanlarin agzini benim... gibi!Türkler! tarafindan en güzel sekilde kapatilabiliyor - bir eletirilerine baslasinlar hele. Onlar zaten bahane ariyor hepimizi yerden yere vurabilmek icin!
Son cümleme sunu da eklemek isterim daha...
Almanlar tarafindan sadece su tip Türk elestiriye ugramaz:
Her dediklerine kabullenen ve ayrica hem mesleki hem kültürel acidan daha aciz olanlar... Nedeni ise su ki, bunlari ne kiskanabilirler, ne de elestirirler, cünki bu tip Türk insani Almanlar tarafindan onaylanmak, *gururlandirilmak* icin elinden geleni yapar. Bunlara "Assimilierte Türken" denir halk arasinda.

Ve ben burada 99% yakinlastirmasini yaptiysam eger, bu benim sahsi fikrim, cünki kisisel asalete özellikle cok deger veririm ve cogu Türkler bundan mahrum edilmis bir sekilde ya yasiyorlar ve bunun icinede sonradan görmüslükte!özellikle giriyor
- ya da baska insanlara öyle davraniyorlar. Issizlik oranindan mi tutsam, asiri dincikliklerinden mi, yoksa kendilerini gelistirememezliklerinden mi... bilemiyorum bu noktada.^^

Benden bu konuya kadar,
iyi aksamlar