Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.07.2014, 10:50
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Eyvallah kardesim,

bana yakistirdigin ve gönül kösende yer verdigin icin sagol,
yazmak kolay ve insanlari mutlu etmek de ayni kolaylikta, ama benim bildiklerim, sadece benim bile zayif bir insan olmami karsiliyor !

simdi ben kalksam ve yazsam bir dolu kitap satsam ve kendim bile tatmin olmadan yasasam, ordan gelecek para bile beni sadece maddi acidan az tatmin eder, ama benim arzum kitap yerine bir kac güzel cümle kurmak gönüller kazanmak ve iste sen de bana dersen salih bro, eee varmi benden zengini be aga?

senin gibi kalplerin kazanci benim icin cok paralardan daha cok manali !
senin gibi 1 mio seven kalbim olsun gerisi hos olur be imo!

PS. yazdiklarin ve düsüncelerin nekadar seni baglasa da ve senin fikrini anlatsada ben yinede düsünmek inancin gereginden dir diyorum !

nekadar inancim yok desende bir okadar o yok dedigine yaklasiyorsun !
Bir güc var ki be imo, beni bile sana dost eder, bir güc varki kardesim, kardesi kardese düsman eder !

Ve bir Hakk vardir imocan, iste o hakk, senin gözünde bazan haksizlik eder ve bazan Hukuksuz, ama o güc , iste imo o güc, senin bakar gözlerinde bazan inanmasan bile , hakki hukuku sana inanman icin görülür eder !

gizli yapilan senelerdir, kendini iyi gösterip kötü olanlarin, kötülüklerini göremeyen bizlere, bazan acida olsa , bakilmasi kalpler parcalayan resimler ile de olsa, bizlere egriyi ve dogruyu acik ve net bir bicimde ögreten Allah a hamd olsun !

Mevlam ne eylerse Güzel Eyler !

Gün dogmadan Neler Dogar !

iste be imocan bazan Rabbim okadar büyüktür ki, sana bana bu dünyada cenneti kazanmamizda nice kullarini, zorda birakiyor gözüksede, iyiligi ve kötülügü bilmemiz icin , insani aleni bir sekilde , ortaya koyuyor ve bize IBRET olsun diye gösteriyor !

gidisat gercekten iyi degil , insanlik icin, LAKIN CAN CIKMADAN ÜMIT EKSILMEZ !

InsaAllah her sey iyi olacak !
Her insan cevresine iyi davransa dürüst olsa, kötü insan kalirmi be imo ?

demekki kötü olan sadece cevremize , iyilik tohumlari ekemeyisimizden dolayiymis !

1+1=2 yani 2 üstte n demek 8 in yatmis hali anlaminda olur sonsuz olur !

düsünsene neden hepimiz 2 olamiyoruz ! Oysa Allah diyorki : tek olan sadece Allah ! siz sadece cift olursunuz ! cift demek paylasmak demek ! paylasirsak eger mutlu oluruz !

oda zor be imo her insan bencil olmasada , fevri davranir cogu zaman !

fevrilik akla hükmederse eger bencillik girerse kalplere, iste ozaman kötülük baslar !

o yüzden kardeslik barisin ilki ve sonu !

salih

Salih ,harbi insansin !
o belli
kökün insanlik kokuyor ...
ama gel AKP ,hirsiz bi birlik tir de ,
canimi al ..