Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.01.2004, 23:45
Benutzerbild von tugra27
tugra27 tugra27 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Seytan bu yaziya cok kizacak(5)

Diyorum ki; Insanin imaniyla beslenen, cahennemde kendisine komsu/arkadas/dost arayan ve bizleri hic ama hic sevmayen seytan henüz emekli olmadi…

T: Allah“in; “Nicin sede etmedin?“ sorusuna verdiginiz;“Ben onda üstünüm“ cevabindan sonra ne oldu?

S: Allah bize söyle sesledi; "Öyle ise oradan çık! Sen, artık kovulmuş birisin. Kıyamet gününe kadar lanet senin üzerindedir."15:34 -35 Öyleyse oradan in, orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. Çık, çünkü sen aşağılıklardansın." 7:13 "Hemen çık oradan, artık sen kovuldun. Ve elbette lanetim ceza gününe kadar senin üzerindedir." buyurdu. 38:77 -78

T: Allah”in secde merini dinlememekle bak bakalim hakkinda kac dosaya acilsmis! Kibirledin. Kibirledigin icinde; Kovuldun, Kücüldün, Kinandin, Asalandin, Kiyamete kadar Allah”in lanetini üzerine aldin. (Bugün insalari bir cogu gibi) Hangi sebepten dolayi kovuldugunu biliyordunuz degil mi?

S: Elbette ki Adem yüzünden. Ademe olan kinimizi de söyle dile getirdik; "Öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar (saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. Sonra (onların) önlerinden arkalarından, sağlarından sollarından onlara sokulacağım ve sen, çoklarını şükredenlerden, bulmayacaksın." 7:16-17

"Şu benden üstün kıldığını gördün mü? Yemin ederim ki, eğer beni kıyamet gününe kadar ertelersen, pek azı hariç, onun zürriyetini kendi buyruğum altına alacağım." 17:62 (Bari) bana (insanların) tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver." 7:14

T: Aman Allah“im bu ne kin! Insanlarin tekrar dirilecegi güne kadar süre istemissin bari bu istedin kabul oldu mu?

S: Allah bu istegimize karsi söyle cevap verdi; "Haydi sen süre verilmişlerdensin." 7:15 "Haydi git! Onlardan kim sana uyarsa, şüphesiz ki, cezanız cehennemdir, hem de mükemmel bir ceza. "17:63 : Bizde Allaha söyle yemin ettik; "Öyle ise izzet ve şerefine yemin ederim ki, ben onların hepsini mutlaka aldatır, saptırırım." 38:82

T: Bu kin kokan cevabindan sonra nasil bir tepkiyle karsilastin?

S: Gelen cevap cok setti; "Haydi, sen, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık. And olsun ki,onlardan sana kim uyarsa, (bilin ki) sizin hepinizden (derleyip) cehennemi dolduracağım."7:18

T: Allah”in seni ve sana tabi olanlari “cehenneme koyma” tehdidine ramen hala seytanlik yapacak misin?

S: Benim kinim hic azalmadi ki? Nerede bir insane görsem “Adem” aklima gelir… Hep onu görürüm karsimda… Safima dahil ettigim an rahatlarim.

T: Senin insanlarin imaniyla besledigin biliyorum. Peki kovulduktan sonra ne yaptin?

S: Bu soruna daha sonra cevap veririm. Simdi gitmem gerek.

T: Nereye? Bir kac sorum daha var. Hem ne isin var ki? Seytan hem konusup hem yanimdan uzaklasirken gözlerinin feri isildiyor ve söyle mirildaniyordu; “Daha önceden yaptigim gibi, insanlardan olan askerlerimi sana karsi kiskitmaya.Tahimin ederim seytan son cümleleri ya agzindan kacirdi veya duymuyacagim zanneti. Yoksa beni sevdiginde degil her halde…