Thema: Fußball
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 27.05.2006, 20:41
Benutzerbild von derbeder80
derbeder80 derbeder80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sizlerden bir ricam var

Türkiye cumhuriyetinin Yabancilar yasasina göre ülkemizde bes sene araliksiz yasayan bir Yabanci Türk vatandasligina gecebilir. Bu dünyanin cogu ülkesindede böyledir bazi ülkelerde bu süre biraz uzundur bazilarindada biraz kisadir.

Türk vatandasligina gecmis bir insan Hukuksal olarak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaslari ile ayni seviyededir ve sinirlamasi yoktur. Ülkemiz kanunlarina göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaslari ayni haklara sahiptir.

Federesyonun son verdigi kararda bana göre hukuksal bir hata var. Türkiye Cumhurriyeti vatandasligina gecmis bir Yabanci Futbolcu Vatandasliga gectikten bes sene sonra Türk statüsünde sayiliyor, yani Devletimizin kanununa göre türk vatandasligina gecen herkes Türk statüsüne direkt giriyor ama Federasyona göre türk statüsüne girmek icin bir bes sene daha beklemek zorunda.

Bilmiyorum Federasyon bu sacma uygulama kararini neye dayanarak verdi. Ama bu Karar bence hukuka aykiri bir karar.

Tabiki ben hukukcu degilim, o yüzdende sizden ricam, eger aranizda hukukcu varsa beni bu konuda bilgilefndirebilirmi?