Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 08.02.2016, 22:56
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Cizre katliamına, Nürnberg Türk Konsolosluğu önünde tepki!

Ben de oradaydim...
Kürtlerin öncülügünde gerceklesen eylemde bir konusmada "Siz konsolosluk calisanlari, tarih sayfalarinin o cirkin kösesine katliam ortakcisi ve AKP yalakasi olarak isleyeceksiniz" demesi üzerine konsolosluktan cikan vatandaslar alkis tutarak destek verdi.
adim adim, yavas yavas AKP nezdinde islam ve türkiye fasizmi kürt topraklarina gömülecek.

siz de yasadiginiz yerlerde kürtlerin yani AKP deyimiyle PKK'nin gerceklestirdigi bu eylemlere destek verin. verin ki tarihin o "sessiz kalip destek oldular" listesinde yerinizi almayin.

Kaynak: http://www.atik-online.net/blog/cizr...nde-tepki.html

Cizre katliamına , Nürnberg Türk Konsolosluğu önünde tepki..!

Bugün saat 15.00 civarında yoğun yağmura rağmen 200 kadar insan, Cizre`de Türk devletinin vahşi katliamını kınamak ve protesto etmek için Nürnberg Türk Konsolosluğu karşısında toplandı. NAV DEM, ATİK, AGİF, Partizan, AABF, DiDF gibi kurumların destek verdiği Miting`de yapılan türkçe, almanca ve kürtçe konuşmalarda Kürt ulusunun haklı direnişinin kanla ve zorla bastırılamayacağı ve direnenlerin kazanacağı söylendi.
AKP iktidarı ve Saray diktatörü Tayyip Erdoğan`ìn kanlı politikalarının elbet birgün hesabının sorulacağı vurgulandı.Tarihte hiç bir kanlı diktatörün ilelebet kalamadığını ,Hitler,Musolini,Salazar, örneklerinden biliyoruz. Tayyip de er yada geç bu sonla karşılaşacak ve halka yaptıklarının cezasını çekecektir denildi.

Ayrıca Alman hükümetinin, kandan beslenen faşist Türk Hükümetiyle ilişkiler geliştirmesi ve sessiz kalması kınandı.
Kitle tarafından sıklıkla „ Türk ordusu Kürdistandan defol““Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap vercek“ „ Direne direne kazanacağız“ „ Schluss mit der Massaker in Kurdistan“ „ Mörder AKP“ „Mörder Erdoğan“ „Yaşasın Enternasyonal Dayanışma“ sloganları haykırıldı.
Saat 16.30 a kadar yoğun yağmura rağmen devam eden Miting, yarın ve takip eden günlerde başka protesto gösterilerininde yapılacağı duyurularak sonlandı.