Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 22.08.2013, 09:19
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Kan göllerindeki insanlar

Kan göllerindeki insanlar
Mubarek diktatördü. Halk demokrasi istedi ve ayrica ac kalmaktan bikti. Diktatör rejimler böyle protestolari kaldiramiyorlar halk bunu bilerek kafasini koltugunun altina alip gitti. Cok kisi öldü.

Ben kendim Misir'da kac kez tatil yaptim Mubarek zamaninda. O zamanlar da islamistler tarafindan turizm yerlerine kanli saldirilar düzenleniyordu, bir sürü kisiler ölüyordu. Otellerin önleri, caddeller askeriye korumasi altindaydi.

Sonra gelen Mursi hem diktatör hemde kadin düsmaniydi. Ben de bir kadin olarak onu kabul etmek istemezdim. Bir sürü Misirli tanidigim da var. Onlarin baska alternatifi yoktu. Kadinlar icin bir sistem kapandigi zaman baska cikis kalmiyor. Ve yine baslarini koltugunun altina alip ciktilar sokaga. Yine bir sürü kan akti. Insanlar öldü. Bur arada bir (20 yaslarinda mi) Asma bir kursunla öldürülmüs, diger tarafta Islamistler 14 yasindaki kiz toplu halde döve döve iskenceyle öldürüyorlar (bir video gördüm), Tayyo'nun Suriye hükümetine karsi destekledigi El Nusra'nin (Islamci) Suriye'de kürt ve Alev'lerin kadin, cocuk demeden katlettikleri canlar, sec ozaman hangisine üzülecegini. Orantisiz karsilastirma degilmi?

Ben her zaman ölen cocuklara üzülüyorum. Ve kendi cocuklari olanin, babalar dahil, hicbir zaman ici getirmez yanyana dizilmis cocuk cesetlerinin görünümü. O masum cocuklar hak etmisler mi hunharca ölümü??? Keske bu tür savaslara baslamadan önce cocuklarini bir yere devretseler de kendileri de defolup gitse, ölecek mi sürünecek mi artik.

Ve acikca söylüyorum, kadinin bu denli haklarini kisitlayan, seriat'i uyguluyorum diyen yaratiklar yasamasin!!! Onlara hic üzülmüyorum, cünki onlara güc verdgin zaman, yönetme verdigin zaman, kücük kiz cocuklarini (sevap) adina yaslilara satanlar veya sözünü dinlemedigi zaman recm edenler. Cünki onlari hayvan gibi tutuyorlar, yararlari icin. Böyle dikta rejimlerde kadinlarin hic bir hakki yok. Bugün Bati ülkelerede artik hayvanlarin bile haklarini korumaya calisirken, Islam ülkelerinde kadin, ondan faydalanilabilecek bir obje haline gelmis.

Bugün Tayyo da sokaga cikan kadinlara, gencine yaslisina copla giristiriyor. Burada Tayyo polisi eline aldi ve kullaniyor, hemde vergi veren kendi halkina karsi. Bunu halk bilseydi ona secimde oy verirmiydi.
Tayyo hicbir zaman Gezi'de düsenler ve hayatini kaybeden tertemiz genc cocuklar icin yas düzenlemedi, sözünü etmedi bile. 14 kisi gözünü kaybetti, onlardan hic söz etmedi. Reyhanli ölen Türk sehitleri, genc Türk insanlari icin yas düzenlemedi, tam tersine, onlardan "kelle" diye bahsetti, simdi kalkmis Misir icin yas düzenliyormus, ona tapanlarda sosyal sayfalarda topluca Asma'nin düsüsüne agliyorlar.

Böyle sahtekar timsah gözyaslarina migdem bulanarak bakarim ben.

Evet Mubarek'i saliverceklermis. Ve benim düsüncem, bir yere gelememis halk her zaman böyle batakligin icinde sürüklenir cikamaz. Cocuk oyuncagi gibi haksiz hukuksuz birseyler yapip dururlar.

Bunlarin önünü durdurmak icin, düz normal okullarin Imam Hatip'e cevrilen okullara degil, sorgulamayi düsünceyi yasaklamayan normal okullara gönderebilmeli insanlar cocuklarini. Tayyo da böyle kukla, düsünmeyi reddeden, dini uygulamalarla yönetilebilen bir nesil yetistirmeyi istiyor. Bu sahis vatan düsmani degil de, ne?

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Basligindaki video ile turizm ne alaka?!?

Turizm muslugunu hangi ulke icin soyluyorsun? Turkiye dunyanin en fazla ziyaret edilen 6. ulkesi, 35 milyon turist geldi gecen sene. Eskisi gibi turizm gelirlerine ihtiyacimiz olmamasina ragmen. En son 40 yil once mi gelmistin buraya? Bilmezsin.

Misir ise... Misir'in turizmi Husnu Mubarek meydanlarda 800'den fazla kisiyi katledince gerilemeye basladi zaten. Ulkedeki Kipti hristiyanlara da en fazla onun doneminde saldirilar oldu, Sina'ya gelen turistler kacti. Anlayacagin Mursi'nin eline mahvettigi bir Misir birakti, simdi Mubarek saliveriliyor. Tam israil'in istedigi gibi, Mursi israil'e belaydi, simdi Sisi sayesinde + 800 protestocunun katilini serbest birakiyorlar.

Capulculara ne haller oldu bilmiyorum, eskiden protestocularin destekcileriydiler simdi kendilerini joplayan askerlerin darbe destekcisi oldular.

Madem o kadar kadin haklarini savundugunu iddia ediyorsn, gecenlerde daha 17 yasindayken Misir ordusu tarafindan durduk yere meydanda vurulup oldurulen Asma Beltagy'nin katillerine neden 1 laf etmedin? Yoksa basortulu oldugundan mi 17 yasinda oldurulmeyi hak etti sence?

http://www.youtube.com/watch?v=C525ZTX8-C0

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...-daughter.html

Geändert von benekalice (22.08.2013 um 10:37 Uhr).