Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 02.12.2014, 15:53
Beyazguel60

Standard

1. Aldatma/aldatılma sorunu yaşayan çiftlerde en fazla dikkat çeken cümle; "Aslında eşimi hiç sevmedim Mehtap Hanım. Ailemin zoruyla evlendim. Çok ısrar ettiler, evlenirsem zamanla seveceğimi söylediler..."

Also egal ob Liebes- oder Vernunft-Ehe, man sollte von Anfang an sich für eins der beiden Alternativen entscheiden. Okay, dass mit dem sich später noch ineinander verlieben können, ist eine andere Sache, aber niemand garantiert, dass das auch passieren kann.
Deshalb sollte man schon seiner Prioritäten bewusst sein und nichts auf Später und ins Ungewisse verschieben.

Was wäre wenn, hätte sollen sein...

2. Eşi tarafından aşağılanan, kadınlık/erkeklik gururuyla oynanan kişiler aldatmaya meyilli oluyor. Bu kişiler eşlerine kendilerini kanıtlamak veya eşlerinden intikam almak için aldatma eylemi gerçekleştiriyor.

Hier, finde ich, ist eine Scheidung die bessere Alternative...

4. Seanslarda duymaya alıştığım başka bir gerekçe şu; "Eşim birkaç yıl önce beni aldattı. Çok incindim. Üzerimden atamadım. Aynı acıyı onun yaşaması istedim."

Und das ist der größte Fehler den es gibt.
Denn wer denkt, wie du mir so ich dir, der hat in der Ehe eh nichts verloren.
Leider ist das bei vielen Beziehungen die Realität und ich bezweifle, ob das tatsächlich eine gute Reaktion ist.
Eine solche Ehe ist von Anfang an zum Scheitern verurteilt.
Da solch ein Handeln eher kindisch ist und mehr vernichtet, als dass es Fortschritte hinsichtlich des eigentlichen Problems bringt.
Ich weiß nicht, ob ein Verzeihen und Vergessen überhaupt möglich ist, denn eins ist klar, es wird nie so sein, wie es vorher mal war !!!
Das ist traurig aber wahr.

5. Eşi cinsel ihtiyaçlarına cevap vermeyen, cinsellikle cezalandıran, kendisine dokundurmayan ve yatağını ayıran kişiler aldatmaya meyilli oluyor. Evlilik, ülkemizde duygusal ve fiziksel ihtiyaçların legal ve çoğu kişi tarafından haram olmayan yollarla karşılanması için yapılıyor. Evlilikte iyi gün olur, kötü gün olur. Ancak akşam olunca sarılıp yatmanın bir yolunu bulun. Sofrada yaşadığınız tuz uzatma meselesini, yatak odanıza taşımayın! Bir sorunu, başka bir alanda sorun oluşturarak çözümleyemezsiniz. Çözümlemeye çalışırsanız, aldatan eş için iyi bir altyapı hazırladığınızı hatırınızdan çıkartmamalısınız.

Ja, dem schließe ich mich genau so an !!!