Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 19.06.2017, 01:23
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bütün samimiyetimle söylüyorum Türkiyenin gercek sorunu ne Pkk,nede Fetöcüler..bir sekilde onlara önlemini alabilir insan...ama bu Dinciler Kuran ve Allah adina $eytan güdücüleri..

üzülerek belirtiyorum benimde aile üyelerim arasinda bir iki tane var bunlardan, hic görüsmesekde bazen görüsmek zorunda kaliyoruz...

bugün oldugu gibi kadin övüne ,övüne anlatiyor bütün Ramazan ayi boyunca hergün Kuran okumu$...sus Lara diyorum ,sen cevap verme belki biri gereken cevabi veriri diyorum!!! Nerdeee...hepisi koyun sürüsü ,aksine diyerleride basladi övünmeye...dinliyorum,kurana yaptiklari haksizligi dinledikce canim yanmaya basliyor.....Ve Laranin patlama anI..)))

dedim:kuran yaziyorki "ibadetini ne kadar gizli yaparsan o kadar makbül" duymamazliktan geldi....dalicam ya kadina birakirmiyim...)) dedim Allah kabul etsin. o dedigimi duydu.Amin dedi...dedim: anlatsana bana bugün okudugun ayet ne diyor..Löm löm bakti suratima...dedi Arapca....dedim: bütün ay kuran ayetleri okuyorsun tek kelime anlamiyorsun....neden anladigin dilde okumuyorsun,kuran beni düsünerek oku hayatina gecir diyor,ayrica anlamadigin dilde okursan ,okuduklarin sana lanetli bir sekilde geri dönücek diyor...ben kafaya koydum anirticam bu kadini ..

Kadinin cevabi : Kuran arapca okunursa daha sevapmis,önce arapca okuunmasi gerekiyormus..sonra istersen türkce okuyabilirmi$...$akaa gibi dimi? kadin ciddi ciddi Kuran arapca indigi icin, Arapca dilin kutsalligina inaniyor

Dedim kuranda öyle bir ayet yok,aksine her mümin kurani anladigi dilde düsünerek okusun diye emir veriyor...

Dinci yenge sinirlendi: Üfffff....asla öyle bir sey olamazmis kuranda öyle birsey yazmiyormus..
kuran arapca inmis arapca okunursa sevapmi$....Lara sakin sakin dinliyor...

Bu koyun sürüsü Kuranin Allah tarafindan neden Arapca indirildigini bile bilmiyor....saniyorki Kuran Arapca ayetlerle indigi icin ...Arapca Kutsal bir dil..

Dedim peki: Allah sadece Arapcami anliyor??? Sen $u an Allaha $irk ko$uyorsun....diyerleri hala dinliyor...

Dedim sen hergün yat kalk,yat kalk,sonrada övün nasil kuran okudugunu...dedim senin bu anlatiklarina E$EKler bile inanmaz ,bir e$ek kadari bile olamiyorsunuz....

dedim önce bir düsün oku ve ögren Allah Kutsal kitabi neden Arapca indirdi..önce bunu bir ögren...onun bunun agzindan dini yasarsan ,anlamadigin dilde koyun gibi okursan o Kitap cezaini verir elbet

sonuc su inci yenge durumu öyle bir noktaya getirdiki sanki ben kuranin camilerde ve ezan sekilde okunmasina karsiyim....Bu Dincilerin Iftira mayasinda var...

Dedim asla: Kuran Allah tarafindan korunuyor camilerde tabiki arapca okunmali...ama kuranin ilk emri beni düsünerek oku ve hayatina gecir...aksi taktirde anlamadigin duayi bile agzina alma diye ayet indirmis.....

hani derler ya...ne köy olur ne kasaba diye...bunlardan kümes bile olmaz...
bunlar kurani anlamak icin deyil sevap almak icin okuyorlar...Allah kullarina cennet vad etmemis olmasa yüzüne bile bakmazlar ...Allah bile pazarlik icersindeler bu pislikler....

tabi bu konusmanin sonrasi bizimkilerden isitmedim söz kalmadi...bana neymi$ ? dedim kadin bizi salak yerine koyuyor...sizde bunu kabul ediyorsunuz öylemi...ben etmiyorum ve fikrimi söyledim...insallah birdaha hic karsima cikmaz

Geändert von Lara__ (19.06.2017 um 01:29 Uhr).