Thema: Kopftuch
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 20.11.2004, 19:34
Benutzerbild von xxabuzerkadayifx
xxabuzerkadayifx xxabuzerkadayifx ist offline
Neuer Benutzer

Standard benim demek istedigim söyle;

Kopftuch takanlar genelde bunu dinen zorunlu bir vazifeymis,iyi bir müslüman olmak icin gerekliymis gibi gösterip bu yönde mesajlar veriyorlar..Bunun kendi kisisel tercihleri oldugunu.türbanin iyi kötü müslüman olmada etkisi olmadigini söyleseler sorun olmaz..
Mesela diyelim bir okulda ögretmenlik yapsan ve ögrencilerin sorsa neden kopftuch tasiyorsunuz diye, ne derdin o zaman?
eger " bu benim kültürümde vardi.annem.nenem takiyordu,bende öyle yetistim..ve bunu takmak benim kisisel tercihim ve cok seviyorum dersen o zaman sorun yok türbanli ögretmenin hic bir sakincasi olmaz..
ama dersen ki; dini vazifemi yerine getiriyom cocuklar,iyi bir dindar(e)nin dinimize göre kapanmasi gerektigi icin bende türban takiyom..
ki bence cogu türban takanlar bu ikinci cevabi verecektir maaelesef..bu ise tehlikeli bir cevaptir.. ögretmenden böyle bir cevap duyan ögrenci artik tüm basi aciklara "$irpinti", hele mini etek giyenlere dinsiz imansiz fahise gözüyle bakmaya yatkin olmazmi?
vallah ben seviyom kopftuchlulari ..sorunum yok onlarla..hatta su ara birine abayi yakmak üzereyim bile:-)