Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 27.02.2015, 15:41
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von T9 Beitrag anzeigen
die westlichen länder brauchen immer ein feindbild. und nun ist es der islam. in 10 jahren suchen sie sich ein neues feindbild. und die dummen unter uns werden immer diesem trend folgen, ohne einen gedanken zu verschwenden weshalb es wohl so ist.

sevtap bak timeraiser und viele andere waren noch vor 5 jahren gegen den kopftuch. heute sind sie plötzlich nicht mehr gegen den kopftuch.

bunlar güclüden korkan ve güclünün pesinden kosanlar. bizler dogrudan yana olanlariz. bak 5 yil sonra bu timeraiser bu konulara karsida hosgörülü olacaktir. cünkü gücün karsisinda diz cökecek bir daha.
Timeraiser ve onun Gibi onbinlerce müslüman cocuklari alman okuluna gidip, almanlar Gibi islami görmeye basladi. Evde alamadiklari egitimi ( kendi din ve kültürümüze ) okul yada cevre verdi. Dinözgürlügünün Bir parcasida senden olacaklara kendi dinini ögretmek degilmi?

Bilhassa 1. generasyon sadece calisma, cabucak para kazanip dönme hayalinde olduklarina cocuklarina gereken bilgiyi veremedi ve üstelik cogunluk egitimsizdi avrupaya göc edenlerin.
Sonuc?:

Köklerinden, kendi kültüründen utanan, inkar eden Bir topluluk. Cünki kendi bilgileri yoktu ve almanlardan türkler üzerine ögrendikleride gurur verici degildi.
O yüzden:
Egitim, egitim ve yine egitim: kültürümüzü, tarihimizi!!!