Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 05.05.2015, 14:08
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen koca bilge imo

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen
"Türkoglu" 1451 de dogmadi sevgili Salih ...
kitaplari ondan evel ne olmu$ diye bi kari$tiriver ...

TÜRK kilic zorluyla Islama zorlandigini okuyucaksin ..
Selam Imo,

1451 de Türklerin dogdugu gibi bir yorum yapmadim !

751 yilindaki durum itibari ile, TÜRK-Karluklar Çinlilere karşı Abbasilerden yardım talebinde bulundurlar. Abbasi yönetimi Türklerin aradan çıkmasının Çin tehdidini kendi kapılarına getireceğini görerek bu teklifi kabul etti. Türkler ile Müslüman Araplar tarihte ilk kez ittifak oluşturdular. 751 yılında Talas Irmağı kenarında gerçekleşen savaşta Arap ve Türk orduları Çinlileri ağır bir yenilgiye uğrattılar. Talas Savaşı Türk müslüman ilişkilerinde ve Türklerin Müslümanlaşmasında bir dönüm noktası olmuştur.

751 yilindan sonra ilk türk boyunda islama gecis baslamistir.
Türk boylarini sana simdi anlatmama gerek yok , cünki senin bu konuda bilgin oldugunu düsünüyorum.

Bu arada, Arap yarim adasinin fethi 1512 lerden SULTANSELIM ile baslar.

Yani 1512 lerde, Türkler avrupa ve afrikanin haritasini yeniden cizerken, egerki baski ile müslüman olmus olsalardi , sanirim o dönemde , araplarin hepsini yok ederlerdi !

olayin en celistigi nokta ise, selimin mekke ve medineyi topraklari altina katmis olmasina ragmen, feth etmeyisidir.

sebebi, peygamberin feth ettigi topraklarin fethinin islama uygun olmayacagini düsünmesi dir !

yani türkler asla baski altinda müslüman olmadi !

osmanli zamaninda, yunanistan bulgaristan, macaristan yugoslavya vb. balkan devletlerini fethettikten sonra, onlara baski yapmadi, egerki o insanlari baski ile müslüman yapmis olsalardi, su anda türkleri avrupada , her seye ragmen kendilerine dost veya sicak bulmazlardi !

ama yinede 1.ci dünya savasinda kimlerin Türklere bas kaldirdiklarini iyi biliyoruz.

o devletler yani asli türk olmayan bütün toplumlar, türk topraklarina dahil olmayi red ederek, türkiyenin bölünmesinde büyük rol oynamislardir !

yinede kimse cikip, türkler bizi zorla müslüman yapti diyemez.

ayni zamanda HIC BIR TÜRK cikip ARAPLAR bizi Müslüman yapti diyemez.

EGER KI SEN TÜRK ISEN, VE KENDINI MÜSLÜMAN HISSETMIYORSAN, ISTEDIGIN DINI SECEBILIRSIN, BU SENIN HÜR SECIMINDIR !!

BEN BUNA DOGAL OLARAK ANCA SAYGI DUYARIM.

SENIN INANCIN SANA BENIM KI BANA !

sorun bu degil ama , senin sorunun senin kendi inanc secimine karsi bütün herkesin saygi duymasini beklemen, kendini bu arada , insan üstü birsey zannetmen, ve üstelik senin gibi düsünmeyen inancli MÜSLÜMAN TÜRKLERI , her defasinda rencide etmeye kalkisman (INANCLI HRISTIYANLAR veya yahudiler, ateistmi?? neden onlarida inanalar küfesine koyup ,küfür etmiyorsun ? )

acikcasi senin ateistligine dahi inanmiyorum artik !

kendince dinsizim ben de gecistir, saglam ateist , bütün ilahi dinleri red eder !

ama dersin ki , sen kendine ISLAM harici diger dinleri yakin görüyorsun, cünki onlarin kitaplari , KURAN dan daha evrensel veya light !! inan orda bile yanilgidasin derim !!

islam ilahi dinlerin arasinda en merhametli olanidir !
Kuran da , diger ilahi kitaplar arasinda en nazik olanidir !

yani senin bütün düsüncelerin senin olsun, lakin bilmedigin konularda, kendini dünyanin ortasi hissetmen icin , böyle ziyan etme !

sen olsanda bu dünya dönecek olmasanda !

sen öldükten sonra da bu dünyada müslümanlar olacak , yasadigin müddetcede.

yani acikcasi imo, kendini BIR GÜC sanip böyle hayel aleminde yasayarak, inananlara küfürler savurmayi artik birak.

senin müslüman olman veya olmaman inan beni veya DÜNYAYI hic ama hic ilgilendirmiyor.

NEDENI dünyada 7 milyar 284 milyon 283 bin kişi yasarken, senin bunca insanlarin arasinda ki özelligin ne ??

sen 7 milyar insanin arasinda bir hic kadar önemsizsin, cünki senin insanliga verdigin hic bir sey olmamis , cünki seni kimse tanimaz !!

ama hristiyan müslümani hindu jahudiyi tanir,
bunlar birbirini pek sevmeselerde bilirler birbirlerini !

ama seni kim bilir imo ??

sen kendini bu gibi sacmaliklarla yoracagina , baska alanlarda gelistir, belki geri kalan ömründe , birseyler verebilirsin dünya insanina !!

belkide insanlar cikar sana tapar !!

senin hic takdir etmedigin YÜCE PEYGAMBER , sence islamiyeti bu duruma nasil getirdi !!

demekki bir seyler vermis insanliga ki yaklasik 1,8 milyar müslüman yasiyor dünyada !!

bunlari iyice bir düsün imo !!

sonra yine konusuruz !

salih
Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen
"Türkoglu" 1451 de dogmadi sevgili Salih ...
kitaplari ondan evel ne olmu$ diye bi kari$tiriver ...

TÜRK kilic zorluyla Islama zorlandigini okuyucaksin ..