Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.08.2006, 12:10
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard :)

kapitalzmin gelişimini gorerek hristiyanlıgın degişim gecirerek kapitalizmin protesatnlıkla bagını sosyolojinin en temel kitaplarından gorebilirsin,,demeye calıstım.bu iki kitap tum unilerde sosylojinin olmazsa olmaz iki kitabıdır.yane kabul etmeyen yok.eleştirenler olsada.yane senin burda aylardır soyledigin seylerin hristiyanlıgın donusum gecirip kapitalizmi dogururken gecirdigi evrelerin bazılarını islam uygulamak anlamına gelen seyler oldugunu soylemeye calıstım.hem bence okuma faaliyeti olan okumaya deger veren her insan fırsat yakaladıgı anda okumaldır o kitapları.cunku hem sosyolojinin hem modern toplumun hem de kapitalizmin dogus ve gelişimi hakkında temel bilgiler verdigi herkes tarafından kabul ediliyor. o yuzden.ideoloji deyip gecem.ideoloji toplumlarından tuketim toplumlarına gecmiş olsada dunya tum bunların dogurtgan unusuru bu ideolojilerdir.bilmek gerek.yoksa ne bldigini neyi nereden bildigini bilmeyip kulaktan dolma laflarla kulaga gos gelenin pesine dusmekten kurtaramazsın kendini.