Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.08.2006, 10:28
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard mümkün :)

ilk paragrafının son cumlesine cevapgerci sen ısınsuya yazmıssın emme.

senin anlamadıgın sey sen istemiyorsun diye muslumanlar kendi dinlerinden ahlak anlayıslarından toplumsal ve bireysel hayat tarzlarından ve bunu belirleme hakkından vazgececek degiller.pc topluma gec girmiş erken girmiş ayaklarıyla bir toplumsal hayatının butununu asagılayamazsın.zihniyet meselesi diyorsan da evet oyle.bu ulkeye matbaa neden gec girmiş onunla ilgili dayatılan zihni perspektiflerin dısında bircok farklı acılımlar da getirildi.kendi bildiginden baskasını okumamak bu olsa gerek.bak ısınsu kardese tek laf ediyor muyum.hosgoru budur cunku.akshalille de defalrac konustuk.tek kaba lafımı duydu mu?ADAMLAR SİMİMİ.durust.soyledikleri neyse kendileri de o.bunu herseyleriyle yansıtıyorlar.sen ne yapıyorsun?hosgoru diye bastan suclayıp hakaret ediyorsun.yani senin anladıgın uzay cagını yasamak zorunda mıyım?bana bunu dayatma hakkın oldugunu sana kim soyledi?neden uzay cagını yasamak istemiyorum diye asagılanıp gerizekalı muamelesi gorup hakir goruluyorum?bence uzay cagının hicbir ustunlugu yok.mogolistanda da insanlar hala inadına kagnı arabalarına biniyorlar.geleneksel kulturlerini ve hayatlarıyla ozdeslesmiş mesleklerini korumak adına.ahmak mı bunlar asil mi?tutmussunuz taliban ha taliban.talibana abd destek verirken ve afganistana hukumdar yaparken turkiyede islamcı yazarlar OKULLARI YOKTU DEVLETLERİ OLDU diye gazete mansetleri atıp talibanı elstiren bir dunya yazı kaleme almıslardı.simdi taliban bahane edilerek afganistanın işgalini orda papatya bicerlerle nepalm bombalarıyla coluk cocuk yaslı ve kadınların canice oldurulmesini alkıslamam mı gerekiyor?abd oraya demokrasi goturdu oyle mi?ıraka darbeyle saddamı geciren abd soz geciremeyince ırakı uce bolmenin daha uygun oldugunu dusunup ıraka demokrasi goturdu.oyle bir demokrasi ki savas basladınından bu yana bir milyondan fazla insan oldu.hergun yuzden fazla insan oluyo.sen simdi dersin ki şii sunni catısması.birbirlerini olduruyorlar.ben de derimki ırakta abd savas acmadan sii sunni catısması cıkarılmaya calısılacagı gazetelerde dergilerde bol bol yazıldı.uc boba orda patlat bes bomba burda al sana savas.

simdi ben bunları soyledim diye savas cıgırtkanlıgı mı yapmıs oluyorum?

pardon ilkelim.dere kenarlarında ormaı buramı yapraklarla kapatıp besyuz kelimeden fazla konusamıyorum.ve ev diye kamıstan yıgınaklarda kalıyorum.evet oyleyim.senin gibi olmamaktan gurur duyuyorum.ilkelim ama cani degilim.

zulmu alkıslayamam zalimi asla sevevem
gelenin keyfi için gecmişe kalkıp sovemem

demiş şair.bende benzerini yapıyorum.gerci sovuyorum ama gecmişe değil zalime!!!sovmek de iştir.