Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.06.2006, 00:50
eniskaya

Standard Kuran evrenden geliyoruz diyor

Maymundan geliyor demiyor.... artik bu bir gercek ister inan ister inama... Allahin varligi kadar evrenden geldigimiz ve Allah bir nevi evrenin gölgesi oldugu ve Miraci Hurafede söylendigi gibi kisitli bir yapiya sigmayan bir olay...

83 yildir küfür devleti diyorsun.... o senin görüsün....

ben sahsen dünyada hic kimsenin DIN anlayisina boyun egmeyecek kadar cagdasim ve bilgiliyim... bunu sanada tavsiye ederim kiiiiii.... biraz ufkun acilsin...

biraz düsünmen icin bir ufak söylenti...

Ben kendimi senden daha iyi Müslüman sayiyorum ve sende kendini en iyi Müslüman sayiyorsun...

Eeeeee... simdi Allah seni yada beni yada Erbakani yada Süloyu ALLAHIN ELCISI YADA JANDARMASI olarak GÖREVLENDIRDIMI ?????

YOOOOOOOKKKKKKKKKK

O halde senin ve benim ve tüm diger insanlarin KISISEL DIN ANLAYISI SIFIRDIR....
Kimseyi ilgilendirmez kimse kimsenin DIN anlayisini TAKMAZ... ve takmamalida...

Gelelim cözümlere.... Ismi aynida olsa DINLERIMIZ AYRI AYRI.....

Sen kendini Allahin Jandarmasida ilan etsen ben senin DIN anlayisni takmiyorum deger vermiyorum cagdas saymiyorum hele hele ayarimda saymiyorum... aynisi senin cinde gecerli... yani sende öyle düsünmede hürsün....

Eeeeee neddir cözüm...

CÖZÜM DEMOKRASIDIR.... veya moderin deyimiyle SOSYAL DEMOKRASI....

Iste Demokrasi ortak DIN denilebilir....

Demokrasi tüm DINLERI bagrinda tasir.. tüm insanlara ESIT davranir veeee herkesin haklarini korur....

Haaaaa senin SALTANAT ve DEVLET YÖNETME ARZUNA boyun egmez... kimse sana boyun egmez...

Ancak kisiligini insanligini ve BILGINI CAGDAS BEYNINI ÖN PLANA CIKARIRSAN... ORTAK MECLIS KARARLARIYLA TUTANAGA ALINAN KANUNLAR cercevesinde SÖZ SAHIBI olabilirsin...

Yani BAsbakan yada baska bir yönetimde birey olarak... yani Allah yada Peygamber olarak degil... sade bir vatandas olarak yerini alabilirsin....

Was ist schon dein leben oder eines anderen in der Unendlichkeit des Universums oder der Welt.....

Das was du hast ist EINDEUTIG RELIGIONSWAHN... es ist eine piskolojik hastalik