Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.10.2009, 19:29
Serhatx1970

Standard

Zitat:
Zitat von tonguz Beitrag anzeigen
serhat bey galiba asil ne konustugunu bilmeyen biri varsa oda sensin..
koca Türk milletinin senin bahsettigin sacmaliklar ile iktifa etmesini bekliyorsan yaniliyorsun..yazimin sonunda özellikle bahsettim,bu yazdiklarim bir genelleme degil bir tespittir diye...
istiyorsan baska seyler daha yazayim...
Türk müzik piyasasi tamami ile Kürtlerin elindedir!!!mahsun kirmizigül den tut ibrahim tatlisese kadar,sürü ile sanatci öz be öz kürttür..kürt acilimi sonrasi hic kimsenin kürt oldugunu düsünmedigi sanatcilar(basta Hülya avsar) birden bire Kürt olduklarini hatirladilar.
bazi kürt sanatcilar canli yayinda televizyona cikip 8 yasindaki bir cocuga ulan karhanecinin cocuhi diye hitap etmistir..(bir kürdün türkcesi iste ancak bu kadar olur..)
Kürtler tarihi anlamda nerlerde yasadilarsa yada bulundularsa,alcaklik hirsizlik,yankesicilik disinda hic bir sey yapmamistirlar..tek yaraticiliklari köpekler encek atar gibi cocuk dogurmalaridir..bana bu dedigim yalan ise o zaman aksini ispatla...
senin bahsettigin sekilde bir Kürt kesinlikle medeni olamaz ve medeniyetten pay da alamaz..dünya tarihinde hakkaniyetten nasibini hic bir sekilde almamis bir toplum varsa sadece kürtlerdir...
koskoca kanuni sultan süleymanin bile katillik isleri icin kullandigi yeniceriler hep kürtler arasindan secilirdi..bunun ise tek sebebi kürtlerin gaddar olmasiydi...
ellerine her türlü olanak saglandigi halde,türkiyede herseye sahip olabildikleri halde halen sikayetci olan tek irk kürtlerdir....
tüm güneydogu tek kelime dahi bilmeyen kirolar ile dolu iken,hic utanmadan asimile ediliyoruz yalanini millete yaymaya calisan kürtlerdir...sen galiba benim yazdiklarimi okumadin yada aslen kürt oldugun icin yazdiklarim gücüne gitti...
memleket elden gidiyor nerdeyse sen ise onlarinda yakinda medeniyetten pay aldiktan sonra herseyin düzelecegini umacak kadar saftoriksin:-))))
sayet Türksen cok duyarsiz bir insansin diyorum sana...yazdiklarimi bir genelleme olarak görmen Türkiye hakkinda hic bir sey bilmediginin yada aslen kürt oldugunun en iyi göstergesi..
TArihlemi konusmak istiyorsun ? konusalim !

Kürt Problemini kim yarati ? Biz ve ilk basta kurtulus savasindan sonra verdigimiz sözleri tutmadik DERSIM KATLIYAMINI DUYMUSSUNDUR 250.000 kürdü katletik. Neden katliyam yaptik? verdigimiz sözü tutmamak icin ! Verdigimiz söz neydi? otonomi! Bu otonomi artik verilemez cünki ortada iki taraftanda kin ve nefret var, otonomi verildigi an ic savas baslayacaktir! Malesef bunu isteyen cok, hem kürtlerin icinden, hem askerin icinden, hem hükümetin icinden! Bunu unutma bir kisiye parmakla görsterdigin an, kendi elinden üc parmakta sana dogru gösteriyoru. Onun bunun suclariyla ugrsacagina ilk basta kendi suclarimizi düzelmemiz gerek ancak ozaman baska kisileri yargilamaya haki kazanmissizird. Bizim askerlerimiz ilk basta PKK nin kurbanlari ikinci bastada askerin icinde onlari harcayan laf gelisi milliyetciler!

50nin sonlarinda 60larin ortalarindan inönü tarafindan Kürtleri inkar etme kampanyasi baslatildimi baslatilmadimi ? Hemde cok igrenc bir sekilde, zorla binlerce kürtler türkiyenin her yönüne dagitildimi dagitilmadimi ???

Ben Kürt taraftari degilim ben baristan yanayim

Sana tek bir sözüm var hic bir irk durup dururken ayaklanmaz basini kaldiranin toplumda rahatsiz oldugu seyler vardir. Almayada yasan türklerin hepsi bunu yasamistirki Almanlar su cümleyi cok kulanirlar: BURASI ALMANYA BURADA ALMANCA konusulur.
Biz Türkiyede ne yaptik, kürce konusdu diye hapise atilmayan insanlarmi olmadi!?
Iskencemi görmedi!?
Ortaliktan yok olan insanlar oldu izleri bugün daha yok orada burada katledildiler!
Senin tarif etigin ideoloji yangina körükle gitmek gibi birsey. Gerceklere göz yummaktir suclu olup sucunu inkar etmektir. Müzik piyasasina varalim! Ne olmus kürtlerin elindeyse, Amerikada Avrupadada ipnelerin yani homosexuellerin elinde ! Senin yazdiklarinda ben son derece irkcilik ve kiskanclik okuyorum. Ciksin ortaya türk soylu kisiler yapsin müzik dinleyen varsa alan olur elbette ! Cok basit seyleri okadar zor yapiyorsunuzki! BArisin tek bir yolu var, gecmisi birakip oturup konusmak, bunun tek yolu iki tarafta provokasion yapmadan silahlari birakarak oturup konusmak. Baska care yok!

Genelestirmiyorsan ozaman lütfen genelestirerek konusma yanlis anlasilma olmasin!

Ben kisiligimle ilgili benim gücüme giden tek sey baris ve insanlik disi yorumlar ben son derece humanist biriyim ve aslim kürt degil, Türkmen OK ????

Ben kan dökmeye karsiyim ve bu yer yüzünde her insan esit oldugundan son derece eminim! Senin yazdiklarin biraz evel söyledigim gibi Yangina körükle gitmek gibi birsey. nefret, ayirim yaratmaktan baska birsey degil!

Geändert von Serhatx1970 (24.10.2009 um 19:37 Uhr).