Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.05.2010, 16:31
meyse

Standard

Zitat:
Zitat von Virtual_Reality Beitrag anzeigen
Benim seriat korkumun sözüm ona fikih ve tefsir kitaplarina dayali bir seriat korkusudur. Bu seriatta geleneklerin dinsellestirilmesi söz konusudur! Beser-i fani hic bir insan Allah adina dogru karar veremez. Eger Kuran'i essas alirsak Kur'ana göre en uygun yönetim sekli laik demokratik cumhuriyetir.
Allah ve peygamberi tarafindan insanliga aktarilan Kuran-i Kerim'den onay almamis hic bir söz ve kurum Allah adina yönetemez!

Bizim Giresun'lu Recep'e gelince. Aslinda onun yapmak istedigi cok sey varda ama icinde tutuyor. Fettullah hocasi ona ne talimatlar verdi ne talimatlar! Ama o'nun da ve feristah'inin da bir sorunu var.

"Efendiler ve ey Millet! iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat (yol) uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın buyurduğu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat başkanları bu dediğim gerçeği bütün açıklığı ile algılayacak ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin bundan böyle olgunluğa eriştiklerini kabul edeceklerdir."

(Türk Silahli Kuvvetlerinin ebedi baskomutani Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ...... ! Elbette öyle degil, ama farz edelim ki Ilker Basbug emeklisini bekleyipte suya sabuna dokunmak istememis olsa bile ama Türk Ordusu gerekirse emirsizde sahlanir bu gaye icin. Cünkü bu emiri aldi bir defa! Emir borcu namus borcudur)

Eger o uygulamak istedigini hayatta gecirmeye calissa. Kisladan askerler, tanklarla, zirhli araclarla, savas ucaklariyla, gerekirse Nurcu tarikatina yakinligiyla bilinen polis teskilatini bombalayip ve yerle bir ederek ihtilal namlusunu o tarafa dogru uzatir..
Borsa mi krize girdi, varsin girsin, ic savas mi cikti varsin ciksin! Korkunun ecele faydasi yok, kan gövedeyi mi götürecek? Varsin götürsün. Ölen ölür kalan saglar bizimdiiiirrr :-D

Kimse ordunun geri adim attigina sevinmesin. Daha hizli kosmak icinde yapabiliyor olabilirler!
Kestane biyiklilar fazla nabiz ölcmesinler, yoksa umduklarindan da büyük cikar ve ölcüleri yetmez!
sevinmesin!

Meyse, sana bir sorum var. Daha önce refah düzeyi düsük, okuma yazma orani yok denecek kadar az ve issizligin ve cehaletin yüksek oldugu bir ülkenin, örnegin mezhepsel fikih, tefsir vesaire seriat kanunuyla yönetilipte refah düzeyinin yükseldigi, issizligin azaldigi, tip ihtiyacinin giderildigi ve ilimin bilimin ilerletildigi, insan ve kadinin haklarinin pratikte yasandigi ve uygulandigi bir örnek ülke göster bana. Bir örnek kafi, o zaman ne istersen senden onu yapacagim tamam mi? Erkeksözü veriyorum sana
VR ich bitte dich, das sind doch alles spekulationen,
varsayimlar somut bisey yazmamisin ki.
Kisaca : " Suana kadar yok öyle bi yasa/ kanun" da diyebilirdin, bende sana tesekkür ederdim
gerci yine tesekkür ediyorum
Rahat ol seriat kanunlariyla Türkiyemiz hic bir zaman yönetilmicek, buna inanabilirsin..bana inan

soruna gelince... sende isini biliyorsun, cevabini bildigin soruyu bana yöneltiyorsun,

iyi zaten senden bisi istemezdim, o bakimdan "yok öyle bir ülke" diyebiliyorum gönül rahatlikla