Thema: isid vs pkk
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 30.10.2014, 04:42
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von huhusanane Beitrag anzeigen
.............

bu bize senin ISID taraftari oldunu gösteriyor !!!!!!!!!!!

simdi gelde inkar et hadi !!!!!!!!!!!

ama kirvirmadan mümkünse tabi.
ISID'in PKK'yi bitirmesini istemek ISID'cilik degildir.

Man_bey daha once cogu kez ISID'in teror orgutu oldugunu ve bitirilmesini istedigini acikca yazdi.

Ama ne zaman ''PKK bir teror orgutu mudur?'' denildiginde soruya cevap gelmiyor. Senin icin demiyorum.

Zitat:
Zitat von Man_Bey Beitrag anzeigen
ISID önüne gelen teröristi öldürüyor.

PKK önüne gelen cocuk, kadin ve sivili sinsice öldürüyor.

ARADAKI BÜYÜK FARKI GÖREBILIYORMUSUN???
Bu dogru. Orn: su ana kadar Kobane'de 50 gun icinde maksimum 30 sivil oldu, bunu ben soylemiyorum. ISID'in Suriye askerlerini, Irak askerlerini, PKK'yi infaz ettigi goruntuleri nette cok gorduk ama orduyla iliskisi olmayanlari katlettigini hic gormedim. Musul'un nufusu 1.5 milyondan fazla, Musul'u isgal ettiklerinde bile Irak ordusu ve pesmergeye karsi savastilar. Bu bariz. ISID'in derdi sivil katletmek olsa Musul'dan baslarlardi.

1) PKK ISID'e karsi savasta uluslararasi toplumun destegini almak icin ISID'in sivilleri oldurdugunu iddia ediyor.

2) PKK'nin Kuzey Suriye'de kurdistan kurma hayalleri ISID tarafindan bozuldu. Bundan memnun olmayan PKK sevdalisidir.

3) PKK uckagitcilari Turkiye'nin ISID'e silah sagladigini iddia ediyor, ISID tum silahlarini bastiklari Irak ve Suriye karakollarindan temin ettiler. En agir silahlari ve ekonomik gucu (bankalardan) Irak'in 2. buyuk kenti Musul'u isgal ettiklerinde elde ettiler.

PKK/YPG'ye abd destegi olmasa gecen ay ISID Erbil'i de almisti oradaki ozerk kurdistan bolgeyi de paket yapmisti.

Suriye'de 200 000 kisi (on binlercesi sivil) katledilirken abd ve diger ulkeler Esad'a ya da diger orgutlere karsi hava saldirisi duzenlemiyorken, ISID'e Suriye ve Irak'ta toplam 400'den fazla hava saldirisi duzenlendi. Bu ne demek oluyor? amerika PKK'yi destekliyor. Amerika bir seyi yapiyorsa, bunun tersi dogrudur, tersi Turkiye'nin yararindadir. Dolayisiyla emperyalist amerika ile komunist PKK'nin isbirligi Turkiye'nin zararinadir.

Bizim millet balik hafizali, daha gecen gun esiyle Diyarbakir'da alisveris yapan silahsiz astsubay kallesce arkadan vurularak sehit edildi. Halen de ISID Turkiye icin PKK'dan daha zararli diyor kafasizlar.