Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 21.02.2017, 02:00
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Rezil capulcu hakaret etmeden yazamiyorsun degilmi.Pislik bu yaziyi birdaha oku............
ya insan gibi yaz yada defol .. YigitAdam´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
AÇIKLAMA...Bu makale Tarihi belgelere dayanan abartması iftirası olmayan tarihi gerçekleri anlatan bir yazıdır.Salyalı sümüklü putperestler, taptıkları ayaklarımın altında olan yoşmalar, pintoslar bu yazıya yazmasın.saygı değer forumdaşlardan özür dileyerek,hakareti argüman sayan cıbiliyetsizlere ettikleri edecekleri küfürleri şimdiden misliyle iade ediyorum!!!
--------------------------------------------------------------

Dr. Rıza Nur’un dürüstlüğü

*

Hatıralarında M. Kemal’in gerçek yüzünü ifşa eden dönemin Eğitim Bakanı Dr. Rıza Nur…

Milli Mücadele’de Ankara’da kurulan ilk hükümetin bakanları 3 Mayıs 1920 Pazartesi günü Meclis tarafından seçildi.

Bir oy farkla Eğitim Bakanı seçilen Dr. Rıza Nur, gözünü makam ve mevki hırsı bürümüşlere dürüstlük dersi vermiştir. Bu seçime 137 kişi katılmış,[1] toplantıda bulunmayan Dr. Rıza Nur 43 rey (oy), rakibi Hamdullah Suphi Bey ise 60 rey aldıklarından çoğunluk sağlanamamış ve iki aday da seçilememişti. Ikinci oylamada Hamdullah Suphi Bey 66 ve Dr. Rıza Nur 42 oy aldıklarından yine hiçbiri çoğunluk sağlayamamış ve ertesi gün yapılan oylamada 64 salt çoğunluğa karşı 65 oy alan Dr. Rıza Nur, Eğitim Bakanı olmuştu.

Bu durumu öğrenen Sinop Milletvekili Dr. Rıza Nur Bey, 6 Mayıs’ta meclise gelip söz alarak kürsüye çıkmış, oylamanın üç kere yapılmasının kendisi hakkında bir tereddütün ifadesi olduğunu, son oylamada aldığı oy sayısının da bu kanaati pekiştirdiğini, salt çoğunluktan bir tek sayı fazla olan zayıf güvenoyunun anlamlı olduğunu, bu durumda seçimi kazananlara düşen görevin istifa etmek olduğunu, parlamenter düzenin bunu gerektirdiğini anlatarak istifa etmiş ve adaylıkta rakibi olan Hamdullah Suphi Bey’i methederek; “Hamdullah Suphi Bey, gerçekten bu işe layıktır. Onu tavsiye ederim.” demiştir. Buyrun, dürüstlüğüyle meclise damgasını vuran Dr. Rıza Nur’un bu konuşmasını Meclis tutanağından okuyal
kaynak ve genis bilgi:http://belgelerlegercektarih.com/201...un-durustlugu/

Zitat:
Zitat von Lara__ Beitrag anzeigen
arkasindan Allah rahmet eylesin demesi mümkün olmayan bu sapik " Riza Nur" ATATürk dü$manlari Yobazlarin idolüdür..
bu sapigin Ani isimli kitabi Atatürk düsmani yobazlar icin en az kurani kerim kadar kutsaldir .

Rahmetli Turgut Özakman bu sapigin yalanlarini palavralarini belgelerle ortaya koydu.

Dr.Riza Nur Dosyasi Kitabi alin okuyun..

Bu sapigin
Hayat ve Hatiram isimli Kitabi hayat hikayesini anlatiyor
Erkeklere A$ik oluyor tam 3 kez ,tecavüze ugramak üzereyken zor kurtuluyor
Firsat buldugunda muhayne ettigi kadin hastalarina tecavüz ettigini anlatiyor
Ba$ta ATATÜRK olmak üzere herkese akil almaz iftiralar bel alti saliriyor.

gercek bir $izofren
insanlardan ,en yakin cali$ma arkada$larindan,karisi ve karde$inden bile nefret ediyor igrenc bir yalanci .

dahasi var Hamam oglanin öve öve bitirmedigi Riza Babasi gercek bir Kadin dü$mani
kadini asalar,alay eder,kücümser,yolda kadindan 5 adim önünden yürürler,kadin onun gözünde 3 sinif yaratiktir,erkekden dayak yer.

kitabinda kadinlarla ilgili yazdiklari yazi:
Kadin benim gözümde erkekten asagi bir yaratiktir.Sinirli ve mantiksizdir.
Kadin zayif bir yaratiktir tabiat öyle yaratmis,sinirleri zayif,aybaslari gelir hastalnirlar.Gebe kalirlar kimildayamazlar,hatta cinsel iliskide bile erkeklerin altindadir..ben bu kadarina yaziyorum tabi dahasi var...

sne hayvan ne insan sevdigini anlatiyor,insanlardan igrendigini,gülen insandan nefret ettigini,kadin dedigin ellinin kiri yikarsin giderdi dedigini yaziyor..
karisini nasil dövdügünü yaziyor,karisi karsi cikinca tekme tokat dövdügünü hirsini alamayip yere carptigini yaziyor.
Karisi Iffet hanim bir fransizla bunu boynuzluyor utanmadan bunu birde kitabinda anlatiyor..

Atatürkün i$i gercekten zormu$,sadece vatani kurtarmakla ,bir devlet kurmakla ,sifir olan kadin haklarini getirmekle birde bunun gibi sapiklarla ugrasmislar....

alin kitabini okuyun Riza nur Dosyasi:bilgi yayin evi

Hamam oglanin övgüyle anlatigi $ahis bu..ülkeyi bunun gibi sapiklar kurtaricakmi$...

Allahin Mali

Geändert von YigitAdam (21.02.2017 um 02:33 Uhr).