Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.08.2008, 17:30
gelincik02

Standard

Zitat:
Zitat von fos Beitrag anzeigen
Evvela: bir erkek bir sekilde "eglenmisse" centilmence susmalidir.
Bence bu bahsedilen o "tu kaka" kizlarin yaptigi tek bir hata var, o da ataerkil ve bilhassa Sovenizm yüklü duygularini asamamis cocuklara yüz vermeleridir. Bunun da cesitli nedenleri vardir elbette, ama bundan bize ne. Herkes hürdür degil mi?!? Bunu demekle is bitmiyor ve bu hakki kendimize ve baskalarina helal etmeliyiz.
Ama yok, evvela her halti yiyip, sonra da bilmem neredeki türk kizlari söyle, bilmem neredeki türk kizlari böyle. Benim karsimda oturup böyle konusani ben güzelce bir sivazlardim :--) ama..anonim internet dünyasi iste. Namus..namus..namus..bence en büyük sahtekarlik, baskasinin namusu hakkinda, varsayimlarda, ögretilerde ve imalarda bulunmaktir. Eskilerin dedigi gibi, namusun ve imanin kimde oldugu bilinmez.Namus ölcülemez.Hele hele bunu fizyolojik bir sekilde ölcenler, tavsanin sihirbaz sapkasindan ciktigina inanmalari gibi gibi birseydir. Maalesef, bilhassa türk toplumumuzda, namuslu kalmayi kadinlarimiza, namusu korumayi da erkeklerimize yüklemisiz. Bence bunu 1 gün de olsa tersine cevirseniz, erkeklerin bir daha sesi cikmayacaktir. Ama...ben sanirim su anda fazla bilim-kurgu filmi izlemis izlenimi yaratiyorum.

Her ülkenin ortami, sartlari, olanaklari ve hürriyeti ve mecburiyetleri sadece ve sadece kendi cercevesinde degerlendirilebilir. Bir alman, fransiz ya da bir misirli diyleim ki mesela amerikada ya da danimarkada yasiyorsa, kendi ülkesinden daha farkli yasiyor, konusuyor, yiyor ve iciyordur. Aynisi biz türkler icin de gecerlidir, ama bunu bir türlü kabullenemiyoruz.

Birakin yaaaaa...

Ilginc bir sey daha var: biz diger milletlerden daha iyiyiz demek..sizce biraz zavallica degil mi.. baskayiz demek daha dogru olmaz mi? Cünkü biz en iyisiyiz demek, diger milletlerin hepsiyle görüsmüs, tanismis, onlarla yasamis olmamiz geregeni beraberinde getirir.

güzel cevapti.