Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 10.05.2007, 23:51
unknown

Standard islam dini ve kölelik ! :-))

islam dini allah tarafindan insanlarin hayrina "gönderildi" diyorsunuz ama islam dini neden bir insanin baskasina köellik yapmasina izin veriyor !?

NÛR SÛRESİ
(32) Sizden bekar olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler, Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

NÛR SÛRESİ
(33) Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden "mükâtebe" yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah"ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

RÛM SÛRESİ
(28) Allah size kendinizden şöyle bir örnek getirdi: kölelerinizden, verdiğimiz rızıklarda sizinle eşit haklara sahip olan ve birbirinizden çekindiğiniz gibi kendilerinden çekindiğiniz ortaklarınız var mı? Düşünen bir topluluk için âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

BAKARA 178
"Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. "

"Allah kiminize kiminizden daha bol rizik verdi. Bol rizik verilenler, sag ellerinin satin alip sahip olduklari kölelerine riziklarini verirlerken kendilerini rizik alaninda onlara esit saymazlar..." (K. 16 Nahl 71).

NAHL 75
"Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler."

Buna benzer daha nice ayetler !

islamda kölelik yasakdir, haramdir günadir sucdur diye bir ayet cikarsaniza bana ! :-))

Hani islam dini insanlara huzur ve refah getirmisdi !?
Hani islam dini kölelige son vermisdi !?

islam dinin köleligi caiz kildigini ben size ayetlerle ispatladim !
Iste size bir apacik bir ayet daha ! :-))
“ Ey Muhammed!... Allahiin sana ganimet olarak verdigi ve elinin altinda bulunan cariyeleri... sana helâl kildik...” (K. 33 Ahzâb 50)

Görüldügü gibi islamda köle sahibi kölelerin irzina gecme, yani tecavüz etmesi bile caiz kilinmisdir !

Aksini iddia eden varsa bana ayetlerle ispatlasin !