Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 04.06.2006, 02:08
eniskaya

Standard Ezelden beri bizlerin

baska milletlere ibadet ettigini gördünmü sasarim....

Yanlis anlamada ama yazini tam anlaymila anlayamadim.... fikrilerin cogu yönde güzel yorum ve yazili.... ama ne demek istedigini bir türlü cikaramadim....

Bilmen gereken bir olay var... DIN bireyseldir.. kii Resül bile DINI kendi zamanina yorumlamistir.. DINI herkes kendi sahsi analyisina göre ve KAPASITESINE göre yorumlar.... bir bilgili tecrübeli deha farkli yorumlar ve bir coban farkli yorumlar... olay bu kadar basittir...

Eger devlet sistemiyle bir celiskin varsa.. bili yönetimler ve yönetim sekilleri zamansaldir ve su aniyle en iyisi Demokrasidir, ünkü tüm DIN mekanizmalarinin EVRENSEL yönlerini iceriyor ve en azindan MECLIS kararlarily ORTAKLIGA DOSTLUGA hitap ediyor...

Demokrasi belkide ikinci iyi sistemdir, ama birincisini görmedim duymadim ve denenmis basari gösteren ikinci sistemde yok...

Also was möchtest du genau sagen bzw. in der Welt geändert haben und was sind deine KONKRETEN VORSCHLÄGE...

Cünkü basarinin sirri, BESTANDSAUFNAHME DES SYSTEMS ODER RELIGION, DANN ANALYSE UND ZUM SCHLUSS DER VORSCHLAG gelmeli... ich möchte deinen Vorschlag sehen.. )

Selamlar, basarilar