Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 02.06.2006, 15:55
eniskaya

Standard O kadar degil

bitte reihe nach....

Olaya bir Politik pencereden birde DIN penceresinden bakalim... tabai kapasitemize ve simdieye kadar aldigimiz sosyal verilere göre...

Ben senin devleti elestirmeni ve Milliyetciligini ön planda tutmani elestiriyorum kiiiiiii... senden zerre kadar zamanin gerceklerine uygun bir cözüm görmedim...
Hep ayni anlayis fayda getirmezki....

Kaldiki seninle anlasmazligimiz DIN olayinda degil.. daha cok devleti ve TSK yi elestirmende...
Sana efendice yillar önce soru sordum.
Benim bir Trabzonlu olarak sahip oldugum ve senin bir Güneydogulu olarak sahip OLMADIGIN HAK HANGISIDIR..... yani bana tek bir tane söyle... ehhh artik bir 200 yil daha bekleriz cevabi... neyse...

Yani anliyorsun olaylara kesinlikle taraftar ve OBJEKTIVITE disinda baktigini...
Demek istedigim su... Milliyetciligini ön plana cikarirsan yalniz kalirsin...

DINE gelince.. DIN olayi farkli... herkesin DIN anlayisi ayri ayridir... 6 milyar insan var esittir 6 milyar DIN.... o yüzden ben tüm DINLERI bir sayarim ve hatta Demokrasiyi MECAZI ANLAMDA ORTAK DINIMIZ diye tabirlendiririm...

Cagdas insan Milliyetcilgini ve DINI ön plana cikarmamali... insanlar her zaman sorarlar nerelisin... niye... cok acik, yillarin ve atalarin yöresel tecrübelerinden faydalanmak icin.... insanin karakteri ve yapisi genelde yasadigi yöre ile ic icedir... bu ama ILKEL insanlar icin gecerli.... cagdas insan sadece insan olmali... eger Milliyetciligini ön planda tutmaya devam edersen bundan mahrum kalacaktir... ki senin Kürt yada Türk olmandan bizlere veya insanliga fayda gelmez... ancak iyilik üretip ve uygulayan insan olmandan fayda var...

Olay bu kadar sarih ve basittir..
Selamlar, Sevgilerimle
Enis