Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 18.05.2006, 15:26
eniskaya

Standard Sagcilik solculuk BAS BELASIIIIII

TR de olan olaylarin arkasinda yine GERI ZEKALIK var... yani Ülkücülük....

Almanyada isimden dolayi bir cok eski Ülkücü, yada eski solculardan müsterilerim oldu.... genelde sunun farkina vardim... hemen hemen hespsi kafadan az cok catlak...
Sagciligi veya solculugu ön plana cikaran insanlar normal degiller... ben bunu gözlemledim...

Önceki yazilarimdada belirttigim gibi..
Ekilerin Ülkücüleri simdinin DIN YOBAZLARI olmuslar ve ekilerin Solculari simdinin KAPITALISTLERI olmuslar...

Sohbet esnasinda hepsine sunlari söyledim....
Demokrasi belki Dünyada en iyi ikinci yönetim sekli... EN IYISINI GÖRMEDIM... tabi buna solcular karsi falan ciktigi oldu... bende yine kelime cok... sanki sizler Gorbatschovdan daha iyi Sosyalizimi anlarsiniz... adam bile simdi demokrat oldu.....

Olay acik ortada... Ideoloji tutsagi insani kör ve cehalet icerisinde birakir....

Gecenlerde 18 yil aradan eski Almanca ögretmenimimle trende karsilastim, yasi 75 bulmus... tam 45 dakika tüm Dinler, Türkiye is durumlari her seyden konustuk... ve sonucta ögretmenim sunu bana söyledi...

AB EINER BESTIMMTEN BILDUNG UND WEITSICHT ZÄHLT NUR NOCH DER MENSCH..... DANN SPIELEN NATIONALITÄTTEN UND RELIGION ABSOLUT KEINE ROLLE.....

Eger DINLER ve Milliyetcilik insani birbirinde uzaklastiriyorsa... DINSIZ insan olmak her seyden hayirlidir.. kiiiii zaten herkesin DIN anlayisi farkli farklidir...
6 Milyar insan var ve 6 MILYAR ayri ayri DIN vardir...

Hic unutmayin DINSIZIM diyen insanlar genelde en cok Allaha yakin olanlardir.. cünkü cok ama cok büyük bir cagdaslik ve fen birikimi olacakkki insanda piyasada dönen Allah kavramini red etsin..... hep üst seviye insanlardir bunlar..

Kimsenin beynindeki Allah kavrami digerininkine uymaz..... und das ist auch gut so