Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.07.2014, 19:34
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ben muhalefete karsi degilim. bu muhalefetin adi chp, mhp veya hdp olabilir. senin dedigin gibi kendisiyle celiskili olan muhalefet olmayacak. özü olacak, cizgisi olacak, ilkeleri olacak.

defalarca söyledigim cok önemli konulardan biri türkiyenin güclü bir muhalefete ihtiyaci var. AK Parti son 12 yilda demokraside önemli ilerlemeler kaydetsede demokrasinin en önemli konusunda bir sey yapamiyor.

arkadaslar demokrasinin en önemli diregi güclü bir muhalefettir.

bunuda mi AK Parti yapsin???

AK Partiyi sevsenizde sevmesenizde su an CHPden daha sol ve daha sosyal düsünen parti.

birazda partilerin türkiyeyi temsil ettikleri bölgeleri analiz edelim.

- CHP batida oy alirken doguda 1% bile alamadigi bölgeler var. bu 1% kamu görevli, ögretmen ve polislerin oylari.

- MHP malum türkcülük yapan bir parti olarak cogu bölgede temsil edilmiyor.

- BDP mhp gibi irka dayali siyaset yaptigi icin doguda oy toplarken batida sadece göc sayisi yüksek olan illerde oy alabiliyor.

- AK Parti türkiyenin cogu bölgesinde birinci parti. birinci olamadigi illerde az farkla ikinci parti.

bu gerceklere bakarak su an her dini ve etnik kimligi temsil eden AK Parti var.

MUHALEFETIN ASIL HATALARI:
- halki kandirarak oy toplamak istiyor.

- ak partileserek prim yapmak istiyor.

- cizgisine ve ilkelerine sadik kalmiyor.

- hükümetin hakli oldugu konularda bile desteklemiyor.

- darbeci zihniyetini üzerinden atamadi hala.

- statükoyu destekliyor.

- özellikle chp beyaz türk politikasini izliyor.

GELELIM FANATIK MUHALEFET EDENLERIN VERDIGI ZARARA:
imogdi, benekalice, ask_sehidi, timeraiser, tatlibela, deniz1008, lafebesi gibi bir cok üyenin burada yalan, iftira, hakaret, küfür, trollük, kavga veya sadece aptalca konu acmalari muhalefete cok büyük zarar veriyor.

bunlarin yaptigi muhalefeti okuyan diger üyeler ya hic oy vermiyor yada ak partiye sempati duymaya basliyor.

uno kardesim seninlede bu konuyu konusmustuk. burada bir tane akilli muhalefeti savunabilen yok demistin. bunlari gördükce ben bile utaniyorum demistin.

evet bende türkiyemizin adina bu üyelerin yazdiklarindan utaniyorum cünkü bende muhalefetin güclenmesini ve omurgali olmasini istiyorum.

bunu nasil yapariz? sürekli ak partiyi kötüleyerek basaramayiz. hakli oldugu konularda dogru yapiyor diyebilmeliyiz. partilerimiz baska cizgiye yönelse bile biz taban olarak CHP yanlis yapiyor ben ekmeleddini kabul etmiyom diyebilmeliyiz. suriyeye esein saksakciligini yaptiginda buna karsi gelmemiz gerekiyor. misirdaki sisi'ye yalakalik yaptiginda buna karsi cikabilmemiz gerekiyor.

bilmem anlatabildim mi??? muhalefetin tabani aptal olursa CHP, MHP ve BDP istedigi gibi omurgasizlik yapar. ya taban buna karsi cikacak yada tabanda bastakiler gibi dönek olacak.

ps. bu saydigim üyelerin hic biri CHPli, MHPli veya BDPli degilmis hic bir partiye gönül vermemisler. evet buda cok büyük sorun. üyeler kendi partilerin ne kadar sahsiyetsiz oldugunu bildigi icin ben su partiye gönül verdim diyemiyor.