Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.05.2015, 22:55
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Vah yani.. Hala bir insanla nasil konusulacagini ögrenememissin, kendini dev aynasinda gören jöleli Salih.

Bu forumda Avusturyali bir hatunla beraberlik sürdügünü yazmistin, bende sana kadina "hatun" demenin kötü seyler cagristigini söylemistim ve ciddi bir anlamda biriyle beraber oldugunda, öyle kelimenin kullanilmasinin yanlis anlasilabilecegini söylemistim.

Onun üzerine bana bir küfür etmedigin kaldi. Herhalde beni ozaman blocklamissindir.

Istersen beni ölünceye dek blockla. Benim icin fark etmez. Blocklama yolun acik olsun.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
GELELIM SANA !!

BILIYORSUN KI SENI YAKLASIK BIR IKI SENEDIR BLOCKLAMISTIM !

umarim bundan sonra blocklamama gerek kalmaz sende bana , düzgünce sorularini sorarsin , ben senden birseyler ögrenirim, sende benden almak istediklerini alirsin !

ISLAMA INANMAMAK islamda sapiklik DEGILDIR !!
islam disindaki dinlere inanman sadece senin gayri-müslim oldugunu gösterir.
yani müslüman olmayan !!

kafir : "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizleyen veya inkar edenlere denilir″

Müsrik: Şirk koşan, Allah’ı inkar eden, kâfir, putperest.

Burada söz konusu olan, Hz. Peygamberin ve ilk Müslümanların müsriklerle savas halidir. Nasıl ki, bir devlet teröristlere söyle bir ültimatom verebilir: "Size dört ay müddet. Ya bu müddet zarfında teslim olursunuz, ya da görüldügünüz yerde öldürülürsünüz."

bu ayetin asil sebebi: bir önceki ayetlerde insan öldürmenin cezasindan bahsedilmis, ve cezanin asla Allah tarafindan affedilmeyecegi belirtilmistir!

yani bu ayetin inis sebeplerinden biride , savas halinde ki müslümanlarin, düsmana karsi , savasabileceklerini, gerektiginde ise , öldürebileceklerini ima etmistir !

TEKRAR : lütfen benekalice ve islam dinine mensup olmayan arkadaslar !

sizi ISLAMA GIRMENIZ ICIN ZORLAYAN mi VAR ??

yok ise sizin bu ISLAM sevdaniz nerden kaynaklaniyor ??

müslüman olmaya karar verdnizde TAKILDIGINIZ noktalar mi var ?

yoksa islamin daha temel kanunlarindan bir haber, SAVAS KUNUNU HUKUKU bölümüne nedendir bu ilgi ??

sana soruyorum BENEKALICE, savas halinde senin bütün sülaleni yok eden bir INSANa sen nasil davranirsin ??

AMA yüce Allah , herseye ragmen, savas halinde olsaniz dahi öldürmeden , ikaz edin diyor !!

lütfen KURAN in bütününü göz önünde bulundurmadan , SADECE BIR KELIMEYI alip , ISLAM kötü demiyin